Zastosowanie stojaków i standów reklamowych

0
539
Zastosowanie stojaków i standów reklamowych

Standy reklamowe mogą różnić się od siebie wyglądem, a także rozmiarem. Niemniej jednak wszystkie mają na celu ułatwienie przeprowadzania różnorodnych działań promocyjnych. Gdzie znajdują zastosowanie stojaki reklamowe i standy?

Stojaki na targach

Miejscem, w którym znajdziemy różnorodne stojaki reklamowe, są targi branżowe, edukacyjne czy tematyczne. To właśnie podczas tego typu eventów firmy starają się promować, stawiając przede wszystkim na reklamę wizualną. Na stojakach reklamowych możemy umieścić ulotki, katalogi czy krótkie broszury informacyjne dla klientów i wszystkich zainteresowanych. Niektórzy w ten sposób promują się także podczas dni otwartych uczelni wyższych, zwłaszcza jeśli celem firmy jest przede wszystkim pozyskanie praktykatnów czy absolwentów na staż.

Degustacja i prezentacja towarów

Standy reklamowe mogą posłużyć nie tylko do umieszczenia w nich materiałów papierniczych, lecz również różnego typu próbek produktów:

  • spożywczych,
  • kosmetycznych,
  • o charakterze farmaceutycznym,
  • cukierniczych.

Akcja promocyjna z użyciem stojaków reklamowych może mieć miejsce w markecie czy bezpośrednio przed siedzibą sklepu, tak aby zachęcić klientów do zapoznania się z jego ofertą produktową. Potencjalni klienci mają możliwość spróbowania konkretnych produktów, zanim zdecydują się na ich zakup. Tymczasem w przypadku kosmetyków, mogą wypróbować w domu, jak działają na ich włosy, skórę czy paznokcie.

Zewnętrzne standy reklamowe- gdzie znajdą zastosowanie?

Coraz popularniejsze stają się nie tylko wewnętrzne, ale również zewnętrzne standy reklamowe. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim dla punktów rozrywki, które w ten sposób reklamują nadchodzące wydarzenia czy premiery. Sprawdzą się także na uczelniach wyższych, które starają się zainteresować potencjalnych studentów swoją ofertą edukacyjną. Stojaki reklamowe zewnętrzne przeznaczone są głównie dla plakatów, zatem klient nie może wziąć ze sobą materiałów promocyjnych do domu- zainteresowany, powinien się zatrzymać i zapoznać z konkretną ofertą.

Standy reklamowe w miejscach publicznych i w firmach prywatnych

Standy reklamowe, na mocy zawartych umów, możemy umieszczać w miejscach publicznych bądź w siedzibach firm prywatnych, tak aby w jeszcze efektywniejszy sposób promować nasze towary lub usługi. Jak się okazuje, stojaki reklamowe, nie są zbyt drogie, natomiast mają bardzo duży potencjał. W razie potrzeby możemy je złożyć, a następnie przenieść w inne miejsce i ponownie rozłożyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here