Czym charakteryzują się windery i dlaczego są dobrym sposobem na reklamę?

0
526
Czym charakteryzują się windery i dlaczego są dobrym sposobem na reklamę

Przedsiębiorcy poszukują różnych sposobów na reklamowanie swojej firmy. W ostatnim czasie dużą popularność zdobywa reklama wizualna, w tym między innymi windery. Czym się charakteryzują flagi reklamowe i dlaczego są dobrym sposobem na promowanie firmy?

Czym jest winder?

Słowo „winder”dla przeciętnego odbiorcy brzmi dosyć enigmatycznie, jednak dla marketingowca nie kryje ono żadnych zagadek. Otóż winder to nic innego, jak flaga reklamowa, którą można zobaczyć w przeróżnych miejscach. Najczęściej wystawiane są:

  • na targach,
  • pod siedzibą firmy,
  • w centrach miast,
  • na konferencjach tematycznych,
  • w sezonie letnim – na plaży.

Na tego typu reklamę decydują się zarówno małe firmy, jak i duże, dobrze prosperujące przedsiębiorstwa. Coraz częściej wybierają je również instytucje publiczne, które promują określone zachowania czy postawy lub w prosty sposób informują obywateli o nowych możliwościach, lub organizowanych imprezach.

Zalety winderów, czyli dlaczego warto wybrać taką formę reklamy?

Winder reklamowy charakteryzuje się przede wszystkim uniwersalnością- bez żadnego problemu można go w każdym momencie przestawić w inne miejsce, zatem jest to gadżet wielokrotnego użytku. Dobrej jakości flaga winder może stać nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz. Ponadto winder reklamowy mówi niejako sam za siebie- jest on w stanie przez niemal całą dobę informować klientów o ofercie firmy, stanowiąc jednocześnie nienachalną reklamę. Warto mieć na uwadze, że koszt związany z zakupem flag reklamowych nie jest bardzo wysoki, dlatego też można go uwzględnić w firmowym budżecie, bez konieczności rezygnowania z innych form promocji. Flaga winder będzie doskonałym uzupełnieniem kampanii reklamowej, prowadzonej przez przedsiębiorstwo. Warto ją postawić przede wszystkim w miejscach, które są uczęszczane przez potencjalnych klientów.

Jak wykorzystać windery w kampanii reklamowej?

Windery można wykorzystać na różne sposoby- najczęściej przedsiębiorcy umieszczają je w siedzibie firmy bądź używają ich przy okazji różnych wydarzeń, w których sami biorą udział. Niemniej jednak warto pamiętać, że coraz więcej nawiązuje współpracę z innymi podmiotami gospodarczymi. Dzięki temu mogą oni postawić windery w ich siedzibie- przykładowo, producenci napojów alkoholowych często stawiają windery przed wejściem do barów. Flagi reklamowe zdobią lokal, a jednocześnie stanowią nienachalną, lecz efektywną reklamę, zachęcając klientów do zamówienia konkretnego trunku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here