Wyposażenie warsztatów samochodowych – gdzie najlepiej zamawiać?

0
1119
Wyposażenie warsztatów samochodowych

Prowadzenie warsztatu samochodowego wymaga nie tylko wiedzy z zakresu motoryzacji, ale również umiejętności przedsiębiorczych i logicznego myślenia. Ich połączenie może znacznie przybliżyć nas do osiągnięcia sukcesu biznesowego. W niniejszym artykule skupimy się przede wszystkim na tzw. „backendzie”, czyli tym, czego nie widzi klient, a co ma ogromne znaczenie dla powodzenia naszego przedsięwzięcia biznesowego jakim jest prowadzenie własnego warsztatu naprawczego.

Co wchodzi w skład wyposażenia warsztatu samochodowego?

Odpowiednie wyposażenie warsztatów, bez względu czy dotyczy to warsztatu mechanicznego, wulkanizacyjnego,  klimatyzacyjnego czy innego, to podstawa. To inwestycja, na której nie można oszczędzać, ale też nie warto przepłacać (o czym przeczytasz poniżej).

W przypadku chęci prowadzenia warsztatu samochodowego, musimy liczyć się ze sporym kosztem rozpoczęcia działalności gospodarczej. Poza dostosowaniem lokalu do przepisów, konieczne jest zainwestowanie w m.in. takie elementy wyposażenia warsztatu jak:

  • zestawy narzędzi i elektronarzędzia,
  • podnośniki,
  • komputer diagnostyczny,
  • zgrzewarki i spawarki,
  • meble,
  • odzież roboczą,
  • urządzenia myjące i wiele innych.

Dlaczego warto zainwestować w nowy sprzęt?

Niezawodność nabytego sprzętu pozwoli na możliwość obsługi klientów bez zbędnych zwłok, a zatem na zarabianie pieniędzy. Każdy przestój spowodowany awarią sprzętu może mieć tragiczne skutki. Z jednej strony może prowadzić do zmniejszenia przychodów przez brak możliwości obsługi klientów, a z drugiej strony może oznaczać bezpowrotną utratę klientów (dajemy im możliwość skorzystania z oferty konkurencyjnych warsztatów), jak również narażenie się na uzasadnione, negatywne opinie (zwłaszcza jeżeli element wyposażenia warsztatu uległ awarii w czasie świadczenia usługi dla klienta).

Głównie dlatego warto zainwestować w odpowiedni, markowy sprzęt dostarczany bezpośrednio przez producenta lub głównego dystrybutora.

Gdzie kupić elementy wyposażenia warsztatu?

Zakupu wyposażenia warsztatu najlepiej dokonać bez udziału pośredników. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jego cena będzie niższa (nie będzie zawierać marży pośredników). Zapytasz, w jaki sposób można zamówić sprzęt do warsztatu? Oto nasza propozycja: woopauto.com

WOOPAUTO to platforma branży automotive (marketplace motoryzacyjny) poprzez którą można dokonać zakupu elementów wyposażenia warsztatów, jak również części samochodowych i akcesoriów, przez Internet – bez konieczności wychodzenia z domu czy biura.

Działa dosłownie jak sklep motoryzacyjny online, ale z tą różnicą, że produkty kupuje się bezpośrednio u producentów, dystrybutorów i głównych importerów. To sprawia, że nabywany asortyment jest znacznie tańszy, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich gwarancji.

Korzystając z marketplace’u motoryzacyjnego WOOPAUTO mamy gwarancję, że oferowane produkty są nowe. Składając zamówienie mamy możliwość sprawdzenia oferty różnych sprzedawców. Zdaniem wielu klientów, asortyment sklepu WOOP jest w najlepszej cenie na rynku.

Klienci biznesowi niniejszej platformy automotive zwracają również uwagę na wysokie bezpieczeństwo zawieranych transakcji wynikające z każdorazowej weryfikacji klientów i sprzedawców, jak również zwiększenie marżowości warsztatów naprawczych poprzez szybki dostęp do najlepszych ofert cenowych, w tym również możliwość organizacji przetargów przy większych zamówieniach danego produktu.

Atutem WOOP’a jest również fakt, że posiada rozbudowany i profesjonalny dział BOK (biuro obsługi klienta). Doradcy obsługujący klientów pomagają w wyborze najodpowiedniejszych produktów oraz pomagają w obsłudze platformy mniej biegłym komputerowo jej użytkownikom. Komunikacja możliwa jest przez telefon, e-mail, jak również wygodny Messenger.

Przejrzystość i szybkość działania, w połączeniu z intuicyjnym panelem zamówienia oraz bogatym i stale poszerzanym asortymentem sprawiają, że z miesiąca na miesiąc stale poszerza się grono klientów i sprzedawców pierwszego marketplace automotive w Polsce – woopauto.com

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here