Pozycjonowanie firmowych stron internetowych – komu zlecić?

0
1070
Pozycjonowanie firmowych stron internetowych

Nikt nie lubi wydawać pieniędzy na zbędne produkty i usługi. Jeszcze kilkanaście lat temu takim wydatkiem wydawał się wielu przedsiębiorcom szeroko pojęty marketing internetowy. Powszechna dostępność szybkiego Internetu oraz dostęp do niezbędnej wiedzy zmieniły podejście do tego kanału pozyskiwania klientów. Coraz więcej firm zauważyło potencjał sprzedażowy w Internecie. To zaś przełożyło się na stały przyrost stron internetowych. Jedyne co nie zmieniło się, to liczba miejsc w organicznych wynikach wyszukiwania. Wciąż jest ich 10 na stronę.

Głównie przez to coraz więcej firm decyduje się, poza zbudowaniem strony internetowej, na skorzystanie z usługi SEO. Pozycjonowanie firmowych stron internetowych przez profesjonalnego pozycjonera przyczynia się do konsekwentnego podnoszenia pozycji witryny w organicznych wynikach wyszukiwania oraz utrzymywania strony na osiągniętych, wysokich pozycjach. To zaś przekłada się na większy ruch na stronie, a w konsekwencji na pozyskiwanie nowych klientów.

Ważne jest, aby pozycjonowaniem firmowej strony internetowej zajął się pozycjoner (SEO specjalista) z prawdziwego zdarzenia. Może to być zarówno freelancer z bogatym doświadczeniem, osoba prowadząca działalność gospodarczą, jak również agencja marketingowa. Komu zatem najlepiej zlecić pozycjonowanie firmowej strony internetowej?

Sprawdzone sposoby na znalezienie dobrego specjalisty ds. pozycjonowania stron firmowych

W Internecie można znaleźć wielu specjalistów ds. SEO. Trudno jednak po opisach na stronach zdecydować się na najlepszego z nich. Dobrym sposobem jest wpisanie miasta i frazy „pozycjonowanie”, aby sprawdzić, na której pozycji widnieje dana strona freelancera lub agencji. Przykładowo prowadząc działalność w Krakowie możemy wpisać w wyszukiwarkę frazę: „pozycjonowanie Kraków” i sprawdzić, jak prezentuje się lista TOP10 stron internetowych oferentów usług pozycjonowania w Krakowie. To dobry sposób na przekonanie się, kto zna się na pozycjonowaniu, ponieważ wejść do TOP10 na najważniejszą frazę dla pozycjonerów jest naprawdę niełatwo.

Korzystanie z usług firmy pozycjonerskiej, która jest wysoko w mieście, w którym prowadzona jest działalność strony firmowej do pozycjonowania, może prowadzić do konfliktu interesów. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że z usług danej agencji SEO korzysta już konkurencja. Wówczas warto spróbować wpisać np. frazę „pozycjonowanie Jaworzno”, aby sprawdzić kto w innym mieście zajmuje wysoką pozycję. Nie ma bowiem znaczenia, czy freelancer lub agencja która będzie wdrażać usługę SEO jest z tej samej miejscowości co prowadzona działalność firmy, czy z innej. Czasem nawet lepiej, kiedy firma jest z innej miejscowości. Może mieć bowiem doświadczenie w pozycjonowaniu firm w tej samej branży (zwłaszcza jeżeli chodzi o lokalny biznes) i sprawdzony zestaw działań, który zaowocował sukcesem w organicznych wynikach wyszukiwania. Sposób ten może przełożyć na wynik innej firmy w innym mieście.

Specjalista ds. pozycjonowania stron firmowych

Pozycjonowanie strony firmowej warto zlecić komuś z doświadczeniem i udowodnionymi osiągnięciami. Dobrze jest spotkać się na żywo ze specjalistą ds. pozycjonowania i poprosić o zaprezentowanie wyników dla witryn z różnych branż. Nic bardziej nie przemawia jak obraz. W związku z tym wyczerpująca prezentacja wraz z informacją na temat doświadczenia specjalisty ds. pozycjonowania w postaci słupków i wykresów z Google Analytics, Google Search Console oraz innych narzędzi służących do analizy postępów pozycjonowania to najlepsza z możliwych rekomendacji.

Wśród osób, które na co dzień zajmują się profesjonalnie pozycjonowaniem firmowych stron internetowych jest m.in. Marcin Balana. To specjalista ds. marketingu internetowego z zamiłowaniem i fantastycznymi wynikami w SEO, czyli pozycjonowaniu stron www. Posiada bogate doświadczenie w pozycjonowaniu firmowych stron internetowych oraz wiele udokumentowanych sukcesów, o których chętnie opowiada. Jego klientami są zarówno mikroprzedsiębiorstwa, jak również małe, średnie i duże firmy o zasięgu ogólnopolskim i europejskim.

Podsumowując, istnieje kilka sposobów jak znaleźć specjalistę od pozycjonowania stron firmowych. Można skorzystać z nich lub ze sprawdzonego i powszechnie polecanego pozycjonera. Decyzja zawsze należy do właściciela firmy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here