Mycie elewacji w Krakowie

0
703
Mycie elewacji w Krakowie

Doszedłeś do wniosku, że czas odświeżyć i Twoją elewację, ponieważ po pięknym białym kolorze już dawno zostały tylko wspomnienia? Możesz z pomocą szwagra, albo brata samodzielnie zadbać o wygląd własnego domu. Taki sposób z pewnością znacznie obniży koszty czyszczenia, ale niestety nie gwarantuje właściwych efektów i skazuje Cię na godziny wcale nie lekkiej pracy. Jak więc skuteczniej, ale i błyskawicznie oczyścić elewacje w Krakowie?

Skąd ten brud na Twojej elewacji?

Choć na każdą elewację w taki sam sposób działa kurz czy osad ze spalin samochodowych, to jednak intensywność zabrudzeń może być różna np. w zależności od usytuowania budynku, czy od rodzaju zastosowanych materiałów wykończeniowych. Nowszej generacji tynki cechują się już bowiem funkcją samooczyszczania się, dzięki czemu nie absorbują wody i brud nie wnika głęboko w ich partie, a przez to nie osadza się tak szybko, jak w przypadku elewacji starszego typu.

Dużą rolę odgrywa tutaj impregnowanie elewacji i stosowanie farb ochronnych. To pozwala uniknąć choćby intensywnego nalotu grzybów lub pleśni na tynku. Niemniej jednak ślad czasu niekorzystnie odbija się na każdej elewacji i prędzej czy później spora warstwa kurzu i brudu przysłania pierwotny kolor i niekorzystnie wpływa na wygląd całego budynku.

Pleśń i grzyby na elewacji – co pomoże?

Wszechobecna wilgoć to problem, który dotyka nie tylko domy położne bliżej akwenów wodnych czy zalesień. Zagrzybione bądź pokryte mchem domy można spotkać i w większych aglomeracjach, gdzie winowajcą też jest zbyt duża wilgoć, ale spowodowana bardziej nadmierną nasiąkliwością słabej jakości tynku niż uwarunkowaniami klimatycznymi. W takim przypadku dom nie tylko pokryty będzie pleśnią czy grzybem, ale również mocną warstwą brudu.

Wraz z większą chłonnością wilgoci, do tynku znacznie mocniej przenika kurz, który w normalnej sytuacji byłby wypłukiwany wraz ze strugami deszczu. Najbardziej podatne na tego typu problemy są tynki mineralne, z kolei najmniej silikatowe czy akrylowe. Z takimi zabrudzeniami poradzi sobie jednak każda profesjonalna firma czyszcząca. Możesz też samodzielnie usunąć zabrudzenia, ale potrzebujesz do tego profesjonalnego sprzętu i dobrych środków chemicznych, zwłaszcza jeśli na tynku pojawił się grzyb.

Tynk z fakturą – jak go czyścić?

To, jak często będziesz zmuszony zadbać o nienaganną prezencję Twojej elewacji, zależy też od samej faktury tynku. Im gładszy tynk, tym łatwiej go wyczyścić, ponieważ brud nie osadza się mocniej w jego zagłębieniach. Taki tynk np. kraterowany, nakłuwany lub gniazdkowy znacznie lepiej się prezentuje na elewacji, niż np. popularny baranek, ale zdecydowanie wymaga częstszego odświeżenia i użycia bardziej profesjonalnych urządzeń.

Jeśli posiadasz w domu myjkę ciśnieniową, to możesz systematycznie przemywać elewację wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń, czy przy użyciu profesjonalnego środka. Pomocna będzie też firma czyszcząca, która w bezpieczny sposób zadba o przywrócenie świeżego koloru tynku. Wpisz w wyszukiwarkę „mycie elewacji Kraków”, by znaleźć najlepsze firmy z Krakowa i okolicy.

Zatroszcz się kompleksowo o całą posesję

Nie ulega wątpliwości, że o zewnętrzny wizerunek swojej posesji trzeba się odpowiednio zatroszczyć. Zarówno wygląd elewacji czy drogi dojazdowej przekłada się bowiem na wartość samej nieruchomości. Istotne jest tutaj nie tylko regularne czyszczenie tynku czy kostki, ale również właściwe impregnowanie materiału, by zapobiegać tworzeniu się pleśni, grzybów, czy osadzaniu mchu.

Firmy, które podejmą się usuwania zabrudzeń z elewacji, z pewnością w swojej ofercie posiadają także mycie kostki brukowej. Jeśli już zapraszasz specjalistów do siebie, to może dobrym pomysłem jest połączenie tych dwóch czynności? Pod frazą „mycie kostki Kraków” znajdziesz numery telefonów do firm, które z powodzeniem wyczyszczą nie tylko Twój taras czy drogę dojazdową, ale również elewację domu, biurowca, czy zabytkowej kamienicy.

Przekonaj się też, że warto skorzystać z usług malowania i impregnacji, by kostka nie tylko odzyskała swój kolor, ale była w późniejszym czasie bardziej odporna na różne typy zabrudzeń.

Sprawdzona firma czyszcząca elewacje w Krakowie

Jeżeli stawiasz na wysoką jakość usług, potrzebujesz specjalisty od ręki i masz nieruchomość na terenie Krakowa i okolic, to skontaktuj się z firmą czyszcząca Nodwig:

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here