Tanie biuro rachunkowe w Poznaniu

0
968
Tanie biuro rachunkowe w Poznaniu

Kiedy planujesz założyć działalność gospodarczą, stoisz przed dokonaniem trudnego wyboru. Musisz zdecydować, czy samodzielnie prowadzić księgowość swojej firmy, czy powierzyć ją specjalistom. Od tego, co zdecydujesz, będzie zależeć to w którym kierunku i jak szybko będzie rozwijać się Twoja firma.

Nie ma złotego środka. Jedni przedsiębiorcy wolą mieć wszystko pod kontrolą, często nawet kosztem swojego prywatnego czasu i możliwości narażenia się na podnoszące ciśnienie i wprowadzające nieprzyjemną atmosferę kontrole skarbowe. Inni od początku decydują się na odpłatne skorzystanie z zewnętrznego wsparcia, tym samym skupiając się wyłącznie na prowadzeniu własnej firmy i pozyskiwaniu nowych klientów.

Mieszkańcy Poznania, podobnie jak mieszkańcy Krakowa, są znani z tego, że nie lubią przepłacać. Niekiedy są określani mianem „dusigroszy” lub „centusiów”. Nie ma w tym nic złego. W końcu nikt nie lubi przepłacać, a umiejętność rozsądnego ograniczania kosztów to cecha ludzi przedsiębiorczych, którzy w perspektywie czasu są w stanie osiągać sukcesy biznesowe solidnych rozmiarów.

Idąc tym tokiem rozumowania, zasadnym wydaje się korzystanie z specjalistów. To dzięki nim można już od samego początku ograniczyć liczbę popełnianych błędów do zera i tym samym zmniejszyć koszty prowadzenia działalności. W przypadku usług księgowych, dobra księgowa jest w stanie nie tylko zoptymalizować koszty firmowe, ale również zaproponować z doświadczenia wiele różnych rozwiązań, które pozwolą w dłuższym okresie osiągać zauważalne korzyści finansowe.

Tanie biuro rachunkowe to dobre biuro rachunkowe?

Czy tanie biuro rachunkowe w Poznaniu to dobry wybór? Można powiedzieć, że tanie biuro rachunkowe jest dobre, bo jest tanie. Niemniej w rzeczywistości różnie z tym bywa. Wystarczy zadać sobie pytanie, czy za cenę danej usługi bylibyśmy skłonni sami pracować. Jeżeli tak, to znaczy że można powierzyć biuru rachunkowemu obsługę księgową. Jeżeli nie, to powinna „włączyć się nam lampka”, że jeżeli biuro jest tanie, to z czegoś to może wynikać.

Warto też kierować się jeszcze innymi względami. W końcu mniejsze biuro nie ma aż takich dużych kosztów stałych, jak większe. W związku z tym jest bardziej elastyczne cenowo i może część usług wycenić znacznie taniej niż konkurencja. Dobrym przykładem jest chociażby obsługa kadrowo-płacowa w Poznaniu, czy sprawdzenie różnic w cenniku rozliczenia ksiąg rachunkowych (tzw. pełna księgowość).

Jak znaleźć odpowiednie biuro rachunkowe?

Jak zatem znaleźć odpowiednie biuro rachunkowe, które pomoże w obsłudze księgowej mikro i małą firmę? Okazuje się, że wbrew pozorom jest to dość trudne zadanie i wymagające poświęcenia nieco więcej czasu. W rzeczywistości są dwa dobre wyjścia:

 • skorzystanie z wyszukiwarki internetowej;
 • skorzystanie z usług powszechnie polecanego biura księgowego.

Wyszukiwarka biur rachunkowych w Poznaniu

Najpopularniejszym sposobem znalezienia biura rachunkowego jest wpisanie w wyszukiwarce internetowej frazy: biuro rachunkowe Poznań. W ten sposób wyszukiwarka Google wskaże listę biur rachunkowych obsługujących firmy w Poznaniu. Będzie to długa lista, która zawierać będzie nie tylko reklamy biur, ale również strony internetowe poszczególnych biur oraz portale grupujące biura rachunkowe z danych miejscowości, jak również i serwisy ogłoszeniowe i wpisy z for internetowych.

Po odnalezieniu bezpośrednich stron internetowych poznańskich biur rachunkowych, koniecznym będzie skontaktowanie się z wybranymi i sprawdzenie warunków na jakich mogłaby odbywać się współpraca, w tym m.in.:

 • zakresu świadczonych usług;
 • cennika;
 • usług dodatkowych (np. darmowych konsultacji podatkowych);
 • godzin pracy;
 • sposobu comiesięcznego przekazywania dokumentacji księgowej;
 • sposobów kontaktu w sprawach niecierpiących zwłoki.

Niezwykle istotne będzie również zweryfikowanie doświadczenia biura rachunkowego, uzyskanych certyfikatów oraz umiejętności budowania pozytywnych relacji (to sprzyja współpracy).

Polecane biuro rachunkowe w Poznaniu

Innym rozwiązaniem jest skorzystanie ze sprawdzonego rozwiązania – polecenia. Można podpytać znajomych lub innych zaprzyjaźnionych, lokalnych przedsiębiorców, z usług którego biura rachunkowego korzystają i czy są zadowoleni.

Można również zaufać opiniom internetowym, których w ostatnim czasie znacznie przybywa na temat biura o nazwie: AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska. Jest to jedno z najchętniej polecanych biur rachunkowych w Poznaniu. Sytuacja ta wynika głównie z faktu, iż właścicielka biura rachunkowego jest doświadczoną księgową, która posiada świadectwo Ministra Finansów (dokument potwierdzający spełnienie wymogów kwalifikacyjnych określonych dla osób prowadzących usługowo księgi rachunkowe). Więcej informacji nt. pani Anny można uzyskać wpisując w wyszukiwarce: księgowa Poznań, jak również odwiedzając stronę firmową biura rachunkowego: www.biurorachunkowe-poznan.eu.

Z AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska można skontaktować się również w następujący sposób:

 1. osobiście: ul. Bogusławskiego 30/5, 60-214 Poznań
 2. telefonicznie: tel.: +48 61 866 76 53 lub kom.: +48 601 781 634
 3. mailowo: e-mail: kontakt@biurorachunkowe-poznan.eu
 4. poprzez formularz na stronie: www.biurorachunkowe-poznan.eu

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here