Jak zredukować podatek marynarski w Polsce?

0
1371

Podatki marynarskie tak jak wszystkie inne, są odprowadzane z wynagrodzenia marynarzy za ich pracę w ciągu ostatniego roku podatkowego. Jednak specyfika pracy marynarza jest taka, że choć jest on Polakiem i przez część roku mieszka w Polsce, to większość czasu spędza na morzu lub w kraju, dla którego faktycznie wykonuje pracę. Podatki dla marynarzy rozliczane są zatem przez wyspecjalizowane kancelarie radców prawnych, zlokalizowanych w Trójmieście, takich jak https://radcaprawny-trojmiasto.pl/.

Kancelaria radcowska skupia się głównie na zadaniu, jakim jest rozliczanie podatkowe rodzin marynarzy i samych marynarzy. Podstawą ich pracy jest umożliwienie marynarzowi odzyskanie jak największej części zaliczki na podatek dochodowy. W tym celu wymagana jest dokładna analiza dokumentacji, by radca prawny mógł stwierdzić, czy w danym roku podatkowym obowiązek podatkowy na terytorium Polski w ogóle powstał. Jeśli tak – marynarz będzie musiał rozliczyć się w Polsce oraz w kraju, dla którego pracuje. Niestety, nie jest to takie oczywiste, ponieważ „co kraj, to obyczaj”, a konkretnie „co kraj, to inny system podatkowy”. Inaczej wygląda rozliczanie podatków marynarzy pracujących pod amerykańską flagą, a inaczej tych, którzy pływają do Chin czy Norwegii.

Podatek za pracę marynarzy jest zwykle dość wysoki, ponieważ ich wynagrodzenie jest wysokie, a ponadto liczone w obcej walucie. Dlatego też podatek do zwrotu w przypadku marynarza to nie jest kilkadziesiąt ani kilkaset złotych, tylko kilka lub nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych! Dobre kancelarie podatkowe dokładnie analizują sytuację swojego klienta, aby zgodnie z literą prawa uzyskać dla niego jak najwyższe ulgi podatkowe i odzyskać należny zwrot podatku. Reprezentują też stanowisko swojego klienta przed odpowiednimi organami podatkowymi, co jest niezwykle cenne, ponieważ marynarze przebywając na morzu rzadko mają możliwość samodzielnego występowania w swoim imieniu w urzędzie. Rozliczanie się z podatku w sposób właściwy jest korzystne dla marynarza, dlatego warto je zlecić odpowiedniej kancelarii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here