Personal shopper – czy to usługa dla mnie?

0
4147
Personal shopper - czy to usługa dla mnie?

Coraz częściej słyszy się, że ktoś skorzystał z oferty personal shoppera, czyli po prostu doradcy zakupowego w zakresie ubioru. W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest to, jak się ubieramy. Pracodawcy, współpracownicy, a nawet znajomi i rodzina coraz częściej zwracają uwagę na to, czy potrafimy dobrać ubiór do okazji, a zarazem wyróżnić się i pokazać własny styl. Niestety, nie wszystkim jest dany talent do zakupów – dla wielu jest to twardy orzech do zgryzienia. Wtedy właśnie warto skorzystać z oferty personal shoppera i wybrać się na zakupy do centrum handlowego w Gdyni.

Kiedy to znak, że potrzebujesz pomocy?

Oznak, że nie radzisz sobie z planowaniem garderoby, jest kilka. Pierwsza z nich jest banalna i stereotypowo dotyczy szczególnie pań. Otóż wyobraź sobie, że otwierając szafę masz mnóstwo ubrań, półki i wieszaki są wręcz zawalone, jednak… nie masz się w co ubrać. Nic do siebie nie pasuje, bądź nie masz czego założyć na ważną okazję ( ślub czy randkę). Drugą oznaką może być nasza niechęć do zakupów – po prostu ich nie lubimy i najchętniej oddalibyśmy to w ręce kogoś bardziej doświadczonego. Trzecim powodem może być nieznajomość naszej sylwetki, a co za tym idzie krojów, które nam pasują, atutów, które trzeba podkreślić oraz mankamentów, które należy ukryć. Po czwarte masz już dość złego wychodzenia na zdjęciach – widzisz, że na kolejnej fotografii wyglądasz nieforemnie  i postanawiasz to zmienić. Wszędzie tutaj personal shopper będzie niezbędny.

Jak będzie wyglądała współpraca?

Wiadomym jest, że każdy personal shopper ma inne zasady pracy, jednak większość oferuje podobne pakiety. Przede wszystkim można zamówić usługę, która będzie polegała na tym, że wybierzemy się na zakupy do centrum handlowego w Gdyni w konkretnym celu – jest jakaś ważna okazja, taka jak ślub czy impreza firmowa. Określimy nasze oczekiwania (czy szukamy czegoś bardziej eleganckiego, casual, a może jest to impreza z konkretnym motywem przewodnim) oraz budżet – dobry stylista powinien nam pomóc w kilku przedziałach cenowych, ponieważ wie, że każdy ma inny zasób gotówki.

Możemy także skorzystać z tzw. przeglądu szafy, który poskutkuje dokupieniem rzeczy, których najbardziej potrzebujemy. Wtedy musimy takiego doradcę zaprosić do domu i zarezerwować sobie ze dwie, trzy godziny. Następnie stworzona będzie lista i według niej zrobimy zakupy – oczywiście zakupimy tyle, na ile nas stać. Ważne, by uważnie słuchać porad oraz mierzyć ubrania, które na pierwszy rzut oka do nas nie pasują. Zazwyczaj doradcy wolą skorzystać z renomowanych firm produkujących odzież i zabierają nas do galerii takich jak Klif – https://gdynia.klif.pl. Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że lepiej jest zainwestować w dwa, trzy porządne elementy garderoby, niż w dziesięć słabej jakości, które szybko trzeba będzie wymienić. Jest to miejsce, w którym zrobimy zakupy dobrych marek, z wysokiej jakości materiałów – w końcu z tej galerii słynie Gdynia. Centrum handlowe Klif jest z pewnością dobrym miejscem na zakupy z personal shopperem.

Zakupy z doradcą mogą być rozwiązaniem naszych problemów. Niektórzy boją się skorzystać z takiej usługi ze względu na cenę. Jednak kiedy podliczymy wydatki na nietrafione zakupy, to często może okazać się, że dużo pieniędzy wyrzucamy w błoto. Warto więc zastanowić się nad opłacalnością dotychczasowych działań i możliwościami, jakie niesie za sobą doradztwo modowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here