Czy warto korzystać z paczkomatów?

0
1056

Paczkomaty cieszą się dużą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na wybór tej nowoczesnej formy przesyłki. Nic dziwnego! Jest to jedno z najprostszych i najbardziej intuicyjnych rozwiązań. Jakie są zalety korzystania z paczkomatów? Przekonaj się już teraz!

Paczkomaty – znakomita alternatywa dla kurierów

Paczkomaty to automatyczny system skrytek pocztowych, który umożliwia sprawne odbieranie oraz nadawanie paczek. Obie czynności są bardzo proste i nie zabierają dużo czasu. 

Paczki umieszcza się w specjalnych skrytkach, które można otworzyć, wpisując na wyświetlaczu indywidualnie wygenerowany kod dostępu. Kod udostępniany jest wyłącznie osobom upoważnionym – czyli kurierowi oraz odbiorcy paczki. Wszelkie czynności związane z nadaniem lub odbiorem paczki można wykonać samodzielnie. Nie potrzeba do tego wykwalifikowanego pracownika. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu, który musielibyśmy poświęcić na stanie w długich kolejkach do kasy w odpowiedniej placówce. Wiele osób zastanawia się ile kosztuje wysyłka paczkomatem. Ceny te są niezwykle atrakcyjne – wszystkie możemy sprawdzić między innymi na stronie Kurierovo.pl.

Dostępność o każdej porze 

Punkty, w których można nadać paczkę, zwykle otwarte są od 7:00 czy 8:00 do 15:00-16:00. Ze względu na pracę czy inne obowiązki nie każdy ma możliwość skorzystania z usług takich placówek. W paczkomacie można nadać przesyłkę o dowolnej porze przez 7 dni w tygodniu. Jest to zatem świetna opcja dla tych osób, które nie mają czasu wybrać się do odpowiedniego punktu.

Paczkomaty dostępne są w każdym większym mieście w Polsce. Zwykle umiejscowione są w popularnych lokalizacjach – np. w pobliżu supermarketów, stacji benzynowych, czy na parkingach. 

Paczkomat nie dla wszystkich

Niestety skorzystanie z usług paczkomatów nie sprawdzi się w każdym przypadku. Pierwszym z nich jest wysyłka paczki o niestandardowym rozmiarze lub kształcie. Takie przesyłki mogą nie zmieścić się w skrytkach. Jeśli chcemy wysłać coś bardzo dużego, lepiej wybrać tradycyjną firmę kurierską.

Klasyczna forma przesyłki jest również dobrym rozwiązaniem, jeśli odbiorca naszej paczki mieszka w dalekiej odległości od najbliższego paczkomatu. Aby zaoszczędzić mu czasu, warto wybrać formę dostawy paczki pod same drzwi.

Nadanie paczki bez wychodzenia z domu? Tak, to możliwe!

Internet daje nam mnóstwo możliwości. Bez wychodzenia z domu możemy załatwiać najróżniejsze sprawy. Jedną z nich jest nadawanie paczek! Taką usługę oferuje pośrednik Kurierovo.pl. Poprzez stronę można w szybki sposób nadać jedną bądź kilka przesyłek. Pośrednik współpracuje z jednymi z najpopularniejszych przewoźników w kraju. Oferuje możliwość wysyłki paczki paczkomatem lub poprzez tradycyjną firmę kurierską. 

Nadanie przesyłki za pośrednictwem serwisu Kurierovo.pl jest bardzo proste. Wystarczy odpowiednio przygotować paczkę, wybrać najlepszą formę wysyłki i wypełnić odpowiedni formularz. Wszelkie formalności załatwiane są w kilka minut, a paczka już następnego dnia może zostać odebrana przez firmę kurierską wskazaną przez nadawcę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here