Cukiernia artystyczna, czyli co piec prócz drożdżówek?

0
1022
Cukiernia artystyczna, czyli co piec prócz drożdżówek

Chociaż nie każdy jest mistrzem cukierniczych wypieków, to większość z osób przepada za słodyczami i słodkościami pod każdą postacią. Ciasta, ciasteczka, czekoladki, okazjonalne torty, słodkie bułeczki to tylko wierzchołek góry lodowej, jaką jest cała cukiernicza sztuka. Także i w tej branży nie brakuje artystów, którzy dokonują smakowych cudów, a przy okazji przepięknie dekorują swoje wypieki.

Torty w cukierni artystycznej

Ze względu na swoją specyfikę i bardzo ograniczone pole działania – rezygnacja z masowej produkcji na rzecz ręcznie wyrabianych produktów – cukiernia artystyczna taka jak https://www.art.sarzynski.com.pl/ skupia się głównie na pieczeniu tortów i ciast przeznaczonych na konkretne okazje. Oczywiście królują zazwyczaj weselne i komunijne, ale poza sezonem dużo miejsca zajmują też torty urodzinowe, które przybierają najczęściej tematyczną formę. Są to wypieki, którym poświęca się mnóstwo czasu, najwięcej zaś schodzi z przygotowaniem końcowych dekoracji, zwłaszcza jeśli tort ma mieć niebanalny wygląd, a nie ograniczać się do paru sztampowych różyczek i kolorowych makaroników.

Eleganckie wypieki

W cukierniach tego typu nie brakuje również słodkich wypieków w formie eksperymentalnej, a więc łączenia ze sobą z pozoru zupełnie niepasujących smaków. Sam wygląd pieczonych ciasteczek, bułeczek czy ciast również nie pozostawia wiele do życzenia; są wyrośnięte i z pięknymi kolorami a wszystko to zawdzięczają wykorzystaniu wyłącznie najlepszej jakości składników. Różnicę między wypiekami masowymi a ręcznie przyrządzanymi ciastami widać już na pierwszy rzut oka.

A co z kosztem?

Mogłoby się wydawać że większy nakład pracy i drogie naturalne składniki podniosą w znacznym stopniu cenę takich rzemieślniczych, ręcznie wypiekanych produktów. Faktycznie są droższe od tych marketowych, ale różnica w cenie nie jest aż tak przerażająco duża, jak mogłoby się wydawać. Poza tym zdecydowanie warta dopłaceniu paru złotych nie tylko ze względu na o niebo lepszy smak, ale jakość produktu i jego zdrowy, bezpieczny, pozbawionych chemicznych dodatków skład.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here