Pozycjonowanie bloga

3
1717
pozycjonowanie bloga

Jeśli jesteś właścicielem nowego bloga internetowego zapewne zdążyłeś zauważyć, że bez odpowiedniej reklamy nie będzie on przyciągał ani czytelników ani reklamodawców. Aby zaistnieć w świadomości internautów niezbędna będzie skuteczna reklama internetowa. Jeśli nie masz odpowiedniego zaplecza finansowego niezbędnego do długotrwałego reklamowania swojej strony ale za to piszesz interesujące i wyczerpujące temat artykuły na blogu powinieneś zainteresować się tematyką pozycjonowania. Pozycjonowanie bloga nie musi być trudne, jeśli będziesz przestrzegał kilku wskazówek oraz systematycznie uzupełniał go o nowe artykuły.

Pozycjonowanie bloga. Od czego zacząć?

Przede wszystkim zacznij od określenia grupy odbiorców swojego bloga. Dzięki temu będziesz lepiej wiedział jak tworzyć treści, które zainteresują przyszłych czytelników. Dzięki kilku narzędziom dostępnym w internecie możesz sprawdzić jakie hasła z danej tematyki są najczęściej poszukiwane w internecie i zacząć tworzyć artykuły z takimi własnie tytułami niejako wychodząc naprzeciw oczekiwaniom internautów. popularne tematy można także użyć jako nagłówki w tworzonych artykułach. Wpisy na blogu powinny być jak największej długości i możliwie jak najbardziej wyczerpywać dany temat. Im krótszy wpis tym mniejsza jego szansa na zaistnienie w wyszukiwarce Google pod danym hasłem. Wyszukiwarka ta już od dawna promuje dłuższe wpisy.

Nowe artykuły powinieneś dodawać na bloga możliwie często. Algorytm promuje strony, które są często aktualizowane. Dla Google jest to sygnał, że strona nie „umarła” i cały czas ktoś o nią dba. Nie można też przesadzać w drugą stronę. Wiadomo, że jeśli bloga prowadzi jedna osoba to nie będzie ona miała możliwości dodawać codziennie jeden długi artykuł.

Pozyskiwanie linków

Bardzo ważną kwestią w przypadku pozycjonowania bloga i innych stron internetowych jest pozyskiwanie linków zewnętrznych. Możemy je zdobywać na przykład poprzez komentowanie artykułów na innych blogach. Autorzy często dopuszczają możliwość pozostawienia odnośnika w zamian za merytoryczny komentarz, który również wzbogaca artykuł o nowe treści, tak przecież lubiane przez Google.

Linki można także zdobywać udzielając się na forach internetowych. Większość forów umożliwia dodanie własnego linka w podpisie umieszczanym pod każdym postem. Pisząc regularnie nawet krótkie posty na takim forum, możemy w krótkim czasie zyskać dziesiątki linków do naszego bloga, które z pewnością ułatwią pozycjonowanie.

Social media

W obecnych czasach warto także zaistnieć ze swoim blogiem w social mediach. Warto założyć fanpage z marką swojego bloga i udzielać się na różnych grupach dyskusyjnych i fanpage. Z czasem zdobędziemy własnych fanów, których będzie można przekierowywać z Facebooka na własną stronę.

Podsumowanie

Tak na prawdę najbardziej istotną kwestią w pozycjonowaniu bloga jest pisanie atrakcyjnych i wyczerpujących temat artykułów. Cała reszta przychodzi już sama i nawet nie zorientujesz się kiedy będziesz miał porządnie wypozycjonowanego bloga.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here