Litery przestrzenne i możliwości ich wykorzystania

0
1259

Litery przestrzenne cieszą się coraz większą popularnością. Doceniają je zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Obecne technologie pozwalają na wykonywanie ich z różnych materiałów, dzięki czemu znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynków.

Litery przestrzenne – czym są i z czego się je wykonuje?

Litery przestrzenne powstają dzięki nowoczesnym drukarkom 3D i mogą stanowić niezwykle ciekawy element dekoracyjny, informacyjny i użytkowy. Najczęstszymi materiałami wykorzystywanymi do produkcji tych trójwymiarowych liter są: drewno, metal, styrodur czy pleksi. Mogą mieć one nie tylko różne kształty, kolory i wymiary, ale często bywają też w wersji podświetlanej. Dzięki nim tworzy się napisy, które można zawiesić na ścianie lub postawić w odpowiednim miejscu.

Kiedy używamy liter przestrzennych i jakie to daje korzyści?

Litery przestrzenne chętnie wykorzystują firmy do celów reklamowych. Eleganckie napisy wewnątrz biura czy na zewnątrz budynku skutecznie przykuwają uwagę potencjalnych klientów. Litery 3D bardzo modne są ostatnio do dekoracji imprez okolicznościowych, targów, obiektów handlowych i usługowych. Znajdują też zastosowanie w aranżacji sali weselnej lub pomieszczeń przygotowywanych pod inną uroczystość, taką jak urodziny, czy impreza sylwestrowa. Dekoracyjną funkcję liter przestrzennych doceniają również osoby prywatne, używając ich do aranżacji swoich domów. Dekoracyjne napisy zdobią pokoje młodzieżowe. Czasem wykorzystuje się też pojedyncze litery do zawieszenia na ścianie. Będą to inicjały danej osoby lub pierwsza litera imienia. Czasami łączy się funkcję estetyczną z praktyczną i litera 3D może być doskonałą półką na drobiazgi, budzik lub kilka książek. Możliwości wykorzystania liter przestrzennych jest znacznie więcej. Duże litery do postawienia na podłodze mogą przykładowo stanowić podstawę małego stolika. Wystarczy u góry przykręcić blat i mamy funkcjonalny i niebanalny mebel.

Wygląda na to, że litery przestrzenne na dobre wpisały się w wystrój mieszkań, biur i budynków. Dopiero odkrywamy ich możliwości i osoby kreatywne mają duże pole do popisu w tej dziedzinie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here