Jaką szkołę programowania wybrać?

0
1901
Jaką szkołę programowania wybrać?

Wybór szkoły programowania jest jedną z najważniejszych decyzji. To od niej i założeń programowych zależeć będzie, jak wiele się nauczymy. Przeglądając Internet w poszukiwaniu najlepszej akademii programowania, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów: doświadczenie trenerów, metody nauczania, materiały do samodzielnej nauki oraz perspektywy rozwoju zawodowego po ukończeniu kursu.

Akademia programowania to miejsce, gdzie pod okiem doświadczonych specjalistów uczymy się kodować. Dobrze zorganizowana szkoła programowania poprowadzi młodych adeptów nauki począwszy od najłatwiejszych zagadnień, przez bardziej złożone i skończywszy na zaawansowanych projektach.

Jaka akademia programowania?

Na rynku dostępnych jest wiele akademii programowania. Z pozoru wydawać by się mogło, że oferują to samo – naukę kodowania pod okiem specjalistów. To jednak nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę. Jedną z bardziej interesujących szkół programowania jest szkoła Codecool, która oferuje swoim kursantom nie tylko wiedzę, ale także pracę. Jak to działa? W Codecool każdy kursant indywidualnie ocenia swoje umiejętności i decyduje czy chce przejść do następnego poziomu, czy potrzebuje jeszcze czegoś powtórzyć. W podjęciu decyzji pomagają mentorzy, którzy 24/7 dbają o zadowolenie uczestników kursu i rozwiewają wątpliwości. Wsparcie doświadczonych kolegów po fachu jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie można otrzymać na początku przygody z programowaniem. Programowanie to nieustanne kombinowanie i kreatywne wymyślanie nieszablonowych rozwiązań. Warto mieć wtedy pod ręką kogoś, z kim omówi się pomysł i poprowadzi projekt.

Sposób finansowania i praca po kursie

Podczas wyboru akademii programowania warto zwrócić uwagę na sposób finansowania kursu oraz perspektywy zawodowe. Część szkół oferuje atrakcyjne pożyczki na szkolenie, które nie tylko oprocentowane są na 0%, ale także możliwe jest ich częściowe umorzenie. Współpraca szkół programowania z firmami partnerskimi często owocuje intratnymi ofertami pracy. Absolwenci mają możliwość podjęcia pierwszej pracy w zawodzie programisty i wykorzystać nowo zdobyte umiejętności oraz wziąć udział w poważnych projektach. Dla początkujących programistów jest to szansa na zaistnienie w zawodzie, obeznanie się w świecie firm deweloperskich, złapanie kontaktów i przede wszystkim czas na budowanie własnego portfolio. Widać więc, jak wiele znaczy wybór akademii programowania i sprawdzenie jej oferty nie tylko programowej, ale także pod kątem rozwoju zawodowego w branży IT.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here