Serwer hostingowy dla PrestaShop – kiedy i jaki warto wybrać

0
768
Serwer hostingowy dla PrestaShop

PrestaShop to chętnie stosowane oprogramowanie dedykowane dla sklepów internetowych. Jest to oprogramowanie otwarte, dostępne na licencji pozwalającej na jego kopiowanie, stosowanie, a także modyfikację kodu. Oprogramowanie PrestaShop jest chętnie stosowane z uwagi na rozmaite możliwości i funkcje, jakie udostępnia. Jeśli interesuje Cię prowadzenie sklepu w PrestaShop, wówczas istotne jest sięgnięcie także po odpowiednią przestrzeń serwerową. Poniżej przyglądamy się temu problemowi z bliska oraz podpowiadamy – jaki hosting warto wybrać dla sklepów w PrestaShop. 

O wyborze hostingu dla PrestaShop

Hosting należy wybierać po dokładnym uwzględnieniu wszystkich możliwości oferowanych przez poszczególne rodzaje serwerów. Wśród dostępnych znajdują się serwery współdzielone, serwery wydzielone (dedykowane), serwery VPS oraz rozwiązania wykorzystujące chmurę. Wybór konkretnego rozwiązania zależy od różnych spraw, między innymi od rozmiaru Twojego przedsiębiorstwa, ilości asortymentu dostępnego w sklepie oraz – od ilości ruchów na stronie. Im większy sklep prowadzisz, im więcej obsługujesz klientów i im większe są Twoje obroty – tym lepszy typ serwera warto wybrać. 

Podstawowym rozwiązaniem są serwery współdzielone. Są dedykowane dla niedużych firm, które nie mają wielkich wymagań w zakresie prowadzonej strony internetowej lub sklepu internetowego i zadowolą się podstawowymi funkcjami i usprawnieniami. Dla bardziej wymagających i obsługujących większą liczbę klientów przedsiębiorców dedykowane są serwery VPS lub wydzielone. Pierwsze z nich to serwery wirtualne, bardziej sprawne i bezpieczne niż ich współdzielone odpowiedniki. 

Najbardziej ekskluzywną kategorię tworzą jednak serwery dedykowane, które są w pełni odizolowane od dostępu innych osób. Serwer taki tworzy przestrzeń, w której przechowywane są wyłącznie Twoje pliki i dane, a tym samym nie ma mowy o wystąpieniu jakichkolwiek przeciążeń lub awarii.

Sprawny hosting dla PrestaShop – czyli jaki?

Dla osób korzystających z PrestaShop możliwości wyboru są bardzo szerokie. W zależności od wielkości sklepu, mogą wybierać typ serwera dostosowanego do ich potrzeb i możliwości. Warto jednak uwzględnić awaryjność poszczególnych serwerów. Kluczowym kryterium jest pod tym względem tak zwany wskaźnik „uptime”, który określa bezawaryjny czas działania serwera. Najlepsze i najbardziej zaufane firmy oferują bezawaryjny hosting PrestaShop na poziomie 99, a nawet 99,9 procent. 

Nie warto jednak na siłę sięgać po serwery przesadnie duże lub oferujące możliwości, z których nie będziesz korzystał. O wiele ważniejsze jest natomiast, by dany serwer oferował aktywne i sprawne wsparcie techniczne. Dostęp do helpdesku oraz indywidualne podejście w rozwiązywaniu problemów i przyjmowaniu zgłoszeń – to ewidentne atuty niektórych serwerowni, na które warto zwrócić uwagę w czasie wybierania kontrahenta. Liczy się także czas odpowiedzi na zgłoszenie oraz dostęp do helpdesku przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here