Czy warto kupić szkło hartowane na iPhone’a? Doradzamy

0
971
szkło hartowane na iPhone’a

iPhone’y to dość specyficzne telefony. Oferują rozwiązania, które bardzo odróżniają się od konkurencji. Produkty Apple’a oferują swoisty ekosystem niespecjalnie kompatybilny z pozostałymi rozwiązaniami na rynku. Mowa tu o innym systemie operacyjnym, o innych portach, a także o różniących się standardach łączności. Mimo tego iPhone’y są bardzo chętnie kupowane ze względu na swoją jakość wykonania i wygląd. No właśnie, jeśli o to chodzi, to czy warto kupić szkło hartowane na iPhone’a? W końcu wszelka dodatkowa ochrona smartfona może popsuć efekt, na którym tak bardzo zależy wielu ludziom kupującym go dla wyglądu. Poniżej szkło hartowane na iPhone’a w dwóch przypadkach, gdzie jeden posiada mniejszy, a drugi większy, pokrywający cały przedni panel, ekran.

Jakie szkło hartowane do iPhone’a 7?

Model sygnowany cyferką 7 posiada w sobie ekran zabezpieczony szkłem Gorilla Glass. Czy to oznacza, że nie musimy się obawiać zarysowań i uszkodzenia przy upadku? Tak kolorowo niestety nie jest. Producent nie zdecydował się bowiem na szkło szafirowe. Gorilla Glass zapewnia ochronę na poziomie twardość 6H, co oznacza, że nietrudno jest o zarysowanie powierzchni szkła. Jeśli więc zależy nam na wyglądzie naszego urządzenia, to zdecydowanie powinniśmy zdecydować się na dodatkową ochronę ekranu. Jeśli chodzi o szkło hartowane do iPhone’a 7 to im cieńsze, tym tak naprawdę lepiej stopi się z telefonem i nie będzie widoczne w codziennym użytkowaniu. Dobrej jakości szkło hartowane do iPhone’a gwarantuje naprawdę solidną ochronę nie tylko przed zarysowaniami, ale także przed upadkami z większych wysokości. Z tego powodu nawet nie ma sensu myśleć nad folią, która oprócz gorszej ochrony może być odczuwalna pod dotykiem palca.

Jakie szkło hartowane do iPhone X?

Jeśli chodzi o szkło hartowane do iPhone’a X, to tutaj nawet nie mamy co się zastanawiać. Mamy tu bowiem do czynienia z pierwszym ekranem typu OLED w telefonach tego producenta. Gwarantuje on piękne i niepowtarzalne odwzorowanie kolorów. Z tego powodu warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. Tym bardziej że naprawa po rozbiciu nie będzie tania. Lepiej więc dmuchać na zimne. Szkło hartowane do iPhone’a X musi być jednak należycie dopasowane. Mamy to bowiem do czynienia z ultralekkimi krawędziami. Producenci ochrony ekranu oferują do tego modelu najczęściej szkła hartowane pokrywające cały przedni panel urządzenia. Dzięki temu uzyskujemy estetyczny efekt niewidocznego szkła hartowanego.

Etui do iPhone’a – kupić czy nie?

Etui jest jeszcze bardziej sporną kwestią niż szkło hartowane do iPhone’a. O ile bowiem ochrona ekranu nie wpływa na wygląd urządzenia, tak case już tak. Do tego dochodzi kwestia dopasowania odpowiedniego (szczególnie do iPhone’a X i innych tego typu modeli), by nie podważało krawędzi szkła. Z tego powodu do telefonów marki Apple królują minimalistyczne etui, które starają się nie wpływać na wygląd i ergonomię urządzenia. Pamiętajmy, że pomimo dobrej jakości wykonania i niezawodności, upadek nawet z metra może spowodować potrzebę udania się do serwisu lub nawet kupna nowego urządzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here