Jak zacząć programować

0
908
Jak zacząć programować

Programowanie tak jak i innych rzeczy można się nauczyć i jest to możliwe dla każdego w każdym wieku. Wystarczą do tego chęci oraz odpowiednie przygotowanie a także sumienne wykonywanie zadań.

Jak zacząć programować?

Pierwszym ważnym krokiem jest wyznaczenie sobie celu a mianowicie do czego będziemy używać tego czego się nauczymy. Czy wiążemy z tym naszą przyszłość zawodową poprzez pracę dla jakiejś znanej lub mniej znanej firmy czy jednak chcemy mieć swój własny biznes opierający się na programowaniu, a może jednak ma być to forma hobby, którą będziemy zapełniać swój wolny czas.

Kursy, które polecane są przez innych programistów znajdują się na stronach internetowych:

www.codecademy.com/

Jak zacząć programowaćNa początek warto rozpocząć od „Learn HTML & CSS” a później przejść na „Learn JavaScript” można tutaj wpisywać swoje kody oraz obserwować jak pod jego wpływem zmienia się nasza przeglądarka. Instrukcje tego kursu są bardzo łatwe do zrozumienia, można dużo ćwiczyć na zadaniach jakie znajdziemy na tej stronie. Jeśli znajdziemy jakiś problem lub czegoś nie zrozumiemy wtedy możemy skorzystać z forum strony gdzie inni użytkownicy chętnie zaoferują nam swoją pomoc. Istnieje także wersja PRO tego programu, która jest płatna, ale w tej wersji możemy liczyć na pomoc mentorów, którzy nasze kody sprawdzają na żywo.

www.freecodecamp.org/

Kurs ten działa na zasadzie podobnej jak poprzedni także zaczynamy od „HTML i CSS” następnie przechodząc na „JavaScript”. Po przejściu przez wszystkie strony oraz zadania można dobrowolnie oraz bezpłatnie wziąć udział w realnym projekcie.

Więcej informacji na temat teorii programowania można znaleźć na stronach:

www.coursera.org/
www.edx.org/

Kursy na powyższych stronach ruszają o różnym czasie dlatego warto sobie je obserwować aby nic nie przeoczyć. Kursy te składają się z wykładów oraz zadań do wykonania. Aby uzyskać certyfikat trzeba wykonywać wszystkie potrzebne zadanie w określonym czasie. Konkursy końcowe polegają na odpowiadaniu na pytania a nie na konkretnym programowaniu poprzez wpisywanie kodów.

Do programowania nie potrzebna jest nam matematyka, potrzebna jest nam płynność poruszania się po systemie operacyjnym komputera czyli tworzenie katalogów oraz instalowanie programów a także zapisywanie plików. Bardzo ważną umiejętnością jest jak najbardziej język angielski, ponieważ większość materiałów do programowania jest w języku angielskim. Warto więc jest znać go w stopniu podstawowym, aby rozumieć polecenia w zadaniach oraz instrukcje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here