Cechy nowoczesnej strony internetowej

0
1090
Cechy nowoczesnej strony internetowej

Strona internetowa to w dzisiejszych czasach standard dla wszystkich firm. Bez względu na wielkość czy zasięg działania, każdy przedsiębiorca musi posiadać własną wizytówkę internetową. Pytanie tylko jak powinna wyglądać? Trendy zmieniają się tak szybko, że czasami ciężko za nimi nadążyć. Dlatego postanowiliśmy przedstawić podstawowe cechy nowoczesnej strony www zgodnej z obowiązującymi trendami.

Dopracowana kolorystyka

Wchodząc na stronę internetową, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na jej kolorystykę. Kolor przyciąga uwagę, a co istotne ma wpływ na to, w jakim kierunku podąża nasz wzrok. Aktualne trendy nakazują nawet opieranie witryny na jednym, dominującym kolorze. Dlatego jego właściwy dobór ma kluczowe znaczenie. Oczywiście nie oznacza to, że na stronie będzie widoczny tylko jeden kolor. Barwa dominująca musi zostać uzupełniona kolorami, które stworzą spójną całość. Dzięki temu dużo łatwiej będzie utrzymać użytkownika na stronie i co najważniejsze zaciekawić go. Dzięki dobraniu spójnych kolorów nie będą one rozpraszały użytkownika i odwracały jego uwagi od treści witryny.

Zdjęcia

Oprócz kolorystyki bardzo ważną rolę na stronie odgrywają również obrazy. Prawidłowo dobrane zdjęcia mają duży wpływ na pozytywny odbiór strony przez użytkownika. Ale nie wystarczy tylko dodać przypadkowo wybrane zdjęcia. Przede wszystkim powinny być one spójne z tematyką strony. Specjaliści zajmujący się projektowaniem stron internetowych podkreślają, że dużo lepsze w odbiorze są własne zdjęcia. Dlatego w wielu przypadkach, zamiast korzystać z tzw. zdjęć „stockowych”, warto pokusić się o zatrudnienie fotografa, który wykona profesjonalną sesję na stronę www. Zdjęcia samej firmy, jak i pracowników ocieplają jej wizerunek i wzbudzają sympatię oraz zaufanie użytkownika. A to już pierwszy krok do pozyskania nowego Klienta.

Użyteczność strony

Użyteczna strona internetowa jest nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale również prosta w obsłudze. Intuicyjna struktura pozwala użytkownikowi szybko dotrzeć do interesującej go informacji. Trzeba pamiętać, że współcześni internauci są bardzo niecierpliwi. Ich uwaga skupia się jedynie na krótką chwilę. Podczas tych kilku sekund możemy zainteresować ich zawartością strony albo sprawić, że natychmiast ją opuszczą w poszukiwaniu bardziej przyjaznego źródła informacji. Dla przykładu, wpisując w wyszukiwarkę frazę strony internetowe Poznań i otwierając kolejne witryny, zatrzymujemy się na dłużej tylko tam, gdzie jesteśmy w stanie szybko znaleźć poszukiwane przez nas informacje.

Znajomość zasad projektowania strony internetowej to jeszcze nie wszystko. Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku odpowiednie połączenie wszystkich elementów. Tylko dzięki temu można stworzyć atrakcyjną, a jednocześnie treściwą i interesującą stronę internetową, która przyciągnie do firmy nowych klientów. Klikając we frazę strony www Poznań, możecie zdobyć więcej informacji na temat projektu nowoczesnej, funkcjonalnej strony internetowej dla Waszej firmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here