Przeniesienie numeru do innego operatora

0
1007
Przeniesienie numeru do innego operatora

Dawniej przeniesienie numeru do innego operatora nie było możliwe i każdorazowa zmiana dostawcy telefonii komórkowej wiązała się z kłopotliwą koniecznością zmiany numeru telefonu. Później opcja ta się pojawiła, ale wymagała załatwienia kilku formalności. Na szczęście czasy się zmieniają, rynek telefonii komórkowej rozwija – a obsługa klienta upraszcza. Dziś przeniesienie numeru do innego operatora to prosta formalność, którą można załatwić przy jednej wizycie albo nawet nie wychodząc z domu.

Zobacz, jak przenieść numer telefonu krok po kroku!

Przeniesienie numeru krok 1: wybór nowego operatora

Zacznij od wybrania nowego operatora. To logiczna konieczność, ponieważ musisz mieć gdzie (do kogo) przenieść swój numer. Wielu operatorów oferuje nowym klientom specjalne promocje, więc ta część powinna być całkiem przyjemna.

Przeniesienie numeru krok 2: skontaktuj się z nowym operatorem

Wydaje się to proste, ale nie do końca takie jest, ponieważ musisz wybrać sposób kontaktu. Do wyboru masz formularz on-line, infolinię lub wizytę w salonie operatora. Jeśli pofatygujesz się do salonu, procedura będzie szybsza (może zamknąć się nawet w jednym dniu). W przypadku załatwiania sprawy zdalnie czas ten rozciągnie się do około 3 dni.

Przeniesienie numeru krok 3: wypełnienie i wysłanie wniosku

Ostatni krok to wypełnienie wniosku o przeniesienie numeru i wysłanie go do nowego operatora. Jeśli zdecydowałeś się na wizytę w salonie, możesz to zrobić od razu i nie musisz martwić się wysyłką. Jeśli nie chcesz jechać do przedstawiciela, możesz wysłać wniosek kurierem – jego zamówieniem i opłaceniem zajmie się nowy operator. Musisz jednak podpisać wniosek w obecności kuriera i okazać dowód potwierdzający twoją tożsamość (dowód osobisty, prawo jazdy itd.).

I to w zasadzie tyle! Operator rozpatruje twój wniosek – to zazwyczaj zwykła formalność. Jeśli wniosek zostanie odrzucony, co zdarza się rzadko, zazwyczaj oznacza to, że został niepoprawnie wypełniony, wymaga uzupełnienia lub podpisu. Po pozytywnym rozpatrzeniu operator sam uruchamia procedurę przeniesienia numeru do swojej sieci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here