Który stok narciarski w Szczyrku jest najlepszy?

0
783
Który stok narciarski w Szczyrku jest najlepszy

Zastanawiasz się, czy kolejny urlop na nartach, spędzić właśnie w malowniczo położonym Szczyrku? Z pewnością nie będziesz tego żałować, pod warunkiem, że postawisz na właściwy ośrodek. Sprawdź więc, jaki stok narciarski w Szczyrku jest najlepszy pod względem długości tras, funkcjonalności wyciągów, ale też samego zaplecza.

Łatwe, trudne i oświetlone – jakie trasy znajdziesz w Szczyrku?

W Szczyrku zdecydowanie jest gdzie szusować na nartach. I wcale nie musisz się decydować tylko na jeden stok narciarski. Ciekawym rozwiązaniem jest bowiem wspólny skipass, obowiązujący na trzech największych ośrodkach narciarskich w mieście, w tym między innymi nowoczesny i zlokalizowany w uroczej Dolinie Biłej – Beskid Sport Arena. Wspólny skipass uprawnia też do korzystania z darmowych skibusów, kursujących na terenie miasta.

Wielu miłośników sportów zimowych rekomenduje tutaj jednak szczególnie trasy narciarskie w BSA. I nic dziwnego, skoro dostępne tutaj cztery trasy, absolutnie wpisują się w oczekiwania zarówno amatorów, jak i prawdziwych zapaleńców sportów zimowych. To chyba najciekawsze trasy narciarskie w Szczyrku. Na zapaleńców czeka tu trudna trasa slalomowa z kątem nachylenia do 45%, albo trudna trasa na 1000 metrów z kątem nachylenia do 38%. Emocji i wrażeń z pewnością więc nie braknie. Dla początkujących narciarzy przygotowane są trasy także prostsze, ale i dłuższe, np. trasa o długości 1200 metrów. W BSA wszystkie trasy są również dobrze oświetlone, co zapewnia świetne warunki do jazdy także po zmroku.

Najlepszy stok narciarski dla początkujących. Który w Szczyrku?

Dzięki takim miejscom jak przedszkole narciarskie, nawet trzylatki mogą już trenować pierwsze zjazdy na nartach. To bardzo dobry pomysł, by nieco inaczej zorganizować dzieciom ferie, albo zyskać trochę czasu, by samemu pojeździć na stokach. Zajęcia trwają 3 godziny przez pięć, albo sześć dni, a więc spokojnie wystarczy, by rodzice sami założyli narty i szusowali na stokach.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by na kurs zapisali się także dorośli. Profesjonalna szkoła narciarska w Szczyrku działająca przy Beskid Sport Arenie oferuje bowiem zajęcia zarówno dla osób, które jeszcze nigdy wcześniej nie jeździły na nartach, jak i dla tych, którzy chcą doskonalić zdobyte już wcześniej umiejętności. Zajęcia prowadzone są w grupach kilkuosobowych i są optymalnie zróżnicowane pod względem czasowym. Możesz więc idealnie dopasować trwanie kursu do długości pobytu w Szczyrku.

Gdzie wypożyczysz narty i co zjesz na stoku?

Jeśli nie posiadasz własnego sprzętu, to w każdym ośrodku narciarskim funkcjonuje wypożyczalnia nart. Zaopatrzysz się tam zarówno w pełny osprzęt, jak i wypożyczysz poszczególne elementy, np. kijki, buty czy akcesoria ochronne. Znajdziesz też bez problemu narty dla dzieci, ponieważ taka wypożyczalnia nart oferuje sprawdzony i bezpieczny sprzęt i dla najmłodszych narciarzy.

Oprócz wypożyczalni, na stokach działają też restauracje z pysznym jedzeniem jak i ciepłymi napojami oraz dobrą muzyką i zabawą także w godzinach wieczornych. To sprawia, że w szczyrkowskich ośrodkach narciarskich możesz spokojnie zaplanować nawet cały dzień.

Na koniec warto wspomnieć coś o parkingach, których np. w BSA zdecydowanie nie brakuje. Parkingi są bezpłatne i dobrze zlokalizowane. Możesz jednak przemyśleć kwestię transportu, ponieważ w mieście kursują też małe autobusy, dowożące narciarzy do poszczególnych ośrodków.

Gdzie znajdziesz nowoczesne wyciągi i dobry podgląd na stoki?

Do Szczyrku narciarzy przekonują nie tylko malownicze pejzaże, ale również nowoczesna infrastruktura. Wcale więc nie trzeba jechać nigdzie daleko, by cieszyć się niesamowitymi urokami sportów zimowych. Sześcioosobowa kanapa, która jest bezpieczna zarówno dla młodszych, jak i starszych narciarzy, zapewnia dobrą przepustowość, ale i komfortowy dojazd na stok narciarski. Do dyspozycji są też wyciągi talerzykowe. Jeden dla osób bardziej zaawansowanych, drugi dla poczatkujących narciarzy i dzieci.

Nie musisz jednak decydować się w ciemno czy jechać do Szczyrku, już dzięki dobrze ustawionym kamerom przekonasz się, jakie warunki panują na stokach i jakie udogodnienia zaoferuje Ci poszczególny ośrodek narciarski w mieście.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here