Gdzie wydrukować książkę w Warszawie?

0
347
Gdzie wydrukować książkę w Warszawie

Drukowanie książek to doskonały sposób na wydanie swojego dzieła. Pozwala pominąć procedury, z którymi wiąże się współpraca z konkretnym wydawnictwem. Niemniej jednak znalezienie dobrej drukarni, która podejmie się wydruku książek, stanowi niemałe wyzwanie. Gdzie jej szukać w Warszawie?

Czym należy się kierować, wybierając drukarnię książek?

Na początek warto uświadomić sobie, że wiele drukarni specjalizuje się w realizowaniu zamówień detalicznych, jakie składają na przykład uczniowie czy studenci. Zwykle potrzebują oni wydrukować kilka stron notatek bądź skserować kilka stron książki. Tymczasem druk książki to spore przedsięwzięcie, które wymaga przede wszystkim posiadania odpowiedniego sprzętu. Dlatego też wybierzmy punkt, który ma w swojej ofercie wydrukowanie książki, najlepiej w większym nakładzie. Dodatkowo weźmy pod uwagę:

  • technologię wydruku,
  • format,
  • gramaturę i kolorystykę papieru,
  • rodzaje oprawy,
  • dodatkowe usługi introligatorskie, na przykład złocenia, lakierowanie lakierem UV, foliowanie folią błyszczącą.

Gdzie wydrukować książkę w Warszawie?

Chcąc wydrukować książkę w Warszawie, wybierzmy profesjonalną drukarnię, która posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu tego typu usługi. Dzięki temu możemy być pewni wysokiej jakości, na której zależy zdecydowanej większości z nas. Co istotne, wydruki Warszawa powinny być realizowane w najkrótszym, możliwym czasie. Oferta cenowa powinna natomiast zostać dopasowana do potrzeb konkretnego klienta oraz specyfiki zamówienia. Wiele zależy bowiem od tego, czy zdecyduje się on na usługi dodatkowe, czy może zadowoli podstawową wersją wydruku. Pamiętajmy, że niektóre drukarnie współpracują głównie z wydawnictwami, inne natomiast realizują również zamówienia klientów detalicznych. Ważny jest też nakład- profesjonalna drukarnia zazwyczaj przyjmuje zamówienia od minimum kilkudziesięciu sztuk.

Gdzie szybko wydrukować książkę?

Większości klientów drukarni zależy przede wszystkim na czasie- chcą wydrukować książkę jak najszybciej, aby móc przejść do dystrybucji swojego dzieła. Niemniej jednak musimy mieć na uwadze, że czas realizacji zamówienia zależy przede wszystkim od nakładu. Zwykle musimy liczyć się z tym, że książki otrzymamy w ciągu kilku tygodni, dlatego nie warto czekać ze złożeniem zamówienia na ostatnią chwilę. Czasami usługa może być zrealizowana w trybie ekspresowym, lecz wtedy jest ona dodatkowo płatna. Wszelkie kwestie związane z drukowaniem książki warto ustalić osobiście, w wybranym punkcie introligatorskim.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here