Higieniczna czystość na wagę złota

0
532
Higieniczna czystość na wagę złota

W dzisiejszych czasach, gdy cały świat zmaga się z koronawirusem, wiemy jak bardzo ważna jest higiena i dezynfekcja. Utrzymywanie sklepu, biura, restauracji czy miejsca pracy w higienicznej czystości to absolutna podstawa prowadzenia jakiegokolwiek interesu. Czystość w miejscu pracy przekłada się z kolei na zdrowie pracowników, a co za tym idzie funkcjonowanie firmy bez zakłóceń, powodowanych brakami kadrowymi. Nikogo zatem nie trzeba przekonywać, że środki dezynfekcji to absolutna konieczność w miejscach użyteczności publicznej.

Lateksowe, nitrylowe, foliowe, czyli różne rodzaje rękawic

Nie od dziś wiadomo, że rękawice chronią przed przenoszeniem bakterii i wirusów. Od lat stosowane były przez lekarzy, pielęgniarki i kosmetyczki. Dziś, z powodu pandemii koronawirusa, rekomendowane są dla wszystkich. Szeroki ich wybór znajdziemy na stronie https://czystyszop.pl/. Przed zakupem, warto jednak zastanowić się, z jakim przeznaczeniem będą one stosowane. Rękawice foliowe z zawieszką doskonale sprawdzą się w sklepach, do kontaktu z żywnością. Są cieniutkie, mają uniwersalny rozmiar, służą do jednorazowego użytku. Trwalsze, na pewno będą rękawice lateksowe, dostępne w różnych rozmiarach i kolorach. Są skuteczne w walce z bakteriami, wirusami i grzybami. Idealnie sprawdzą się w salonach kosmetycznych i fryzjerskich, a także w usługach gastronomicznych. Bezpudrowe, nitrylowe rękawiczki to dobre rozwiązanie dla alergików, ponieważ nie zawierają one lateksu ani środków pudrujących. Z powodzeniem mogą być stosowane przez stomatologów, lekarzy weterynarii, a także w salonach kosmetycznych, tatuażu, w gastronomii i wielu innych profesjach.

Zdezynfekuj się

Nawet małe dzieci wiedzą, że ręce należy myć jak najczęściej. I to nie tylko, dlatego, że widoczny jest na nich brud, ale przede wszystkich, by pozbyć się groźnych bakterii. Co zrobić, kiedy nie ma warunków do tego, żeby je umyć? Ręce można zdezynfekować, usuwając z ich powierzchni drobnoustroje chorobotwórcze. Do tego typu zabiegów służą żele i płyny do dezynfekcji. Preparaty te oparte są na alkoholu. Skutecznie zwalczają bakterie, grzyby i wirusy. Pamiętajmy, że dezynfekować można nie tylko ręce, ale wszelkiego rodzaju powierzchnie, które miały styczność z ludźmi. Wystarczy odpowiednim płynem przetrzeć blaty, klamki, poręcze czy używany sprzęt, by pozbyć się bakterii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here