Wynajem biura coraz łatwiejszy

0
1374
Wynajem biura coraz łatwiejszy

Coraz więcej firm nie decyduje się na zakup nieruchomości komercyjnej na potrzeby swoich biur. Decyzje tego typu zwykle są podyktowane bardzo wysokimi cenami nieruchomości w aglomeracjach miejskich. Jeśli nie mamy pewności, że w danej lokalizacji chcemy spędzić wiele lat, lepiej poszukać lokalu do wynajęcia.

Najważniejsza lokalizacja

Szukając stacjonarnego miejsca na swoje biuro nadal w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę lokalizację. Nie musi to być koniecznie obiekt klasy A, znajdujący się w ścisłym centrum metropolii. Równie dobrze prezentuje się budynek elegancki, położony w modnej, atrakcyjnej dzielnicy. W jaki sposób definiuje się atrakcyjną dzielnicę? Na pewno jest to miejsce dobrze połączone z pozostałymi częściami miasta komunikacją miejską. Trzeba mieć na uwadze, że nie każdy zainteresowany naszym biznesem będzie się wybierał do biura samochodem. Potencjalny interesant może mieć ochotę przyjechać do nas autobusem lub rowerem. Musi umieć łatwo zlokalizować miejsce, które wybrał. Platforma Realko to doskonałe miejsce, w którym można znaleźć coś dla siebie na własnych zasadach. Szukając lokalu warto patrzeć również na to, co jest dookoła. Przydałby się w pobliżu niewielki sklep lub bar, kiosk z prasą.

Wygodne warunki

Jako najemca, szukający biura, mamy prawo wypytywać o wszystkie detale oferty. Warto wiedzieć, jaki jest stan techniczny pomieszczeń, w którym chcemy funkcjonować. Czy w kilkupiętrowym budynku jest winda, czy wnętrzom przydałoby się odświeżenie. Osobną kwestią jest ochrona budynku. Wynajmujący powinien udzielić informacji o tym, jakie zainstalowano alarmy, oraz czy na miejscu można liczyć na pomoc stróża. Biura zwykle posiadają dużą ilość sprzętu komputerowego, dokumentów i innych danych, które mogłyby zainteresować osobę z zewnątrz. Interesujące nas powierzchnie biurowe muszą mieć również zabezpieczenia przeciwpożarowe i drogi ewakuacyjne. Wynajmujący nie może oszczędzać na bezpieczeństwie najemcy. Interesujące nas kwestie warto spisać. W Realko to wynajmujący się do nas odezwie, nie odwrotnie.

Biuro bez pośrednika

Jak szukać biura, aby znaleźć dokładnie to, co nas interesuje? Czy jesteśmy skazani na pośrednika w postaci agenta nieruchomości lub też wertowane wielu do złudzenia podobnych ofert? Jeśli skorzysta się z pomocy platformy Realko, można liczyć na maksymalną wygodę. Wystarczy określić swoje wymagania i czekać, kto się do nas zgłosi. Zrobią to tylko ci wynajmujący, których oferta odpowiada naszym oczekiwaniom. To wyjątkowa oszczędność czasu, którego nie traci się na oglądanie kolejnych lokali. Procedury wynajmu są maksymalnie uproszczone mimo wyjątkowo atrakcyjnych warunków. Wynajmujący może liczyć na wyjątkowo niską prowizję w wysokości 1 proc., z kolei najemca nie ponosi żadnych kosztów. Przejrzysty proces wynajmu oznacza zero jakichkolwiek nieporozumień dla obu stron.

Nowoczesne rozwiązania dotyczą każdego segmentu, również wynajmu lokali na biura. Warto z nich korzystać, ponieważ to dla najemcy wyjątkowa wygoda, która jeszcze do niedawna nie była osiągalna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here