Tania budowa domu – czy jest możliwa?

0
592
Tania budowa domu

Koszt budowy domów jednorodzinnych rośnie każdego roku, a wpływ na to ma coraz wyższa cena materiałów budowlanych. Stosując się do kilku podstawowych zasad, można jednak obniżyć koszt budowy nawet o kilkanaście procent. Co zrobić, by budowa nie zrujnowała naszego budżetu? Dowiedz się tego, czytając dzisiejszy artykuł

Część prac warto wykonać samodzielnie

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że budowa domu systemem gospodarczym staje się przeszłością. W ostatnim czasie widać wyraźny powrót do samodzielnego wykonywania części prac podczas realizacji inwestycji. O ile stan surowy wymaga sporego doświadczenia, wiedzy i umiejętności, to samo wykończenie możemy w dużej mierze przeprowadzić we własnym zakresie. Liczy się tam przecież głównie estetyka, a tę można dopracować jeśli mamy smykałkę do majsterkowania i samodzielnych prac przy domu. Pamiętajmy jednak, by elementy konstrukcyjne wykonywany byłe przez fachowców, których znaleźć można np. na stornie https://patyra.pl/. Zapewniają oni szybką, tanią, ale również bardzo dokładną pracę, która przekłada się na nasze bezpieczeństwo.

Sprawdzajmy ceny materiałów budowlanych w kilku składach

Przeglądając oferty składów budowlanych z Lublina wyraźnie widać, że różnią się one nawet o kilkanaście procent za ten sam asortyment. Współpraca z jedną hurtownią może być mało opłacalna! Warto więc przed złożeniem zamówienia obdzwonić wszystkie okoliczne składy i szczególną uwagę zwrócić na te, które swoją siedzibę mają na obrzeżach Lublina lub w okolicznych miejscowościach. Często okazuje się, że wykorzystując ten sposób, można oszczędzić sporo pieniędzy na materiałach budowlanych. Biorąc pod uwagę, że ich koszt na etapie stanu surowego to przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy, oszczędności mogą być naprawdę duże. Pamiętajmy, że część materiałów budowlanych można również zamawiać przez internet i to niekoniecznie z okolic miejsca naszej inwestycji. Zdarza się, że darmowy transport i niska cena danego materiału w odległym od nas miejscu może zapewnić spore oszczędności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here