Szukanie pracy – jak robić to dobrze?

0
1274
szukanie pracy
Fot. Pexels.com

Szukanie pracy to długotrwały proces. Niewiele osób otrzymuje propozycję współpracy już przy pierwszym wysłanym CV. Dlatego warto stworzyć plan działania, który pomoże nam w uzyskaniu satysfakcjonującej oferty w stosunkowo szybkim czasie.

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/szukanie-pracy/

Od czego rozpocząć szukanie pracy?

Zanim zaczniemy rozsyłać swoje CV warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami, które mogą usprawnić cały proces. Jest wiele czynników, które decydują, że dana praca będzie się nam podobać lub nie.

Pierwszym z nich powinno być to czy szukamy zatrudnienia w swoim zawodzie czy planujemy się przekwalifikować. Jest to bardzo ważne pytanie, które pozwoli nam m.in. na ustalenie na jakie pozycje aplikujemy, a także na to czy będą to prace dla juniora, mida czy seniora. Z tego pytania wynika także kolejne. Jakie posiadamy umiejętności? Choć o tym często myślimy już na etapie tworzenia CV.

Kolejną kwestią powinno być to, gdzie szukamy danej pracy. Będzie to nasze obecne miasto? A może przy wyższych zarobkach rozważymy przeprowadzkę? Tutaj należy wziąć pod uwagę także to czy jeśli aplikujemy do innego miasta to uda nam się dojechać tam na rozmowę o pracę. Ważnymi aspektami są także te związane bezpośrednio z warunkami pracy jak zarobki, godziny pracy, ewentualny system prowizyjny.

Najczęstsze sposoby na szukanie pracy

Pierwszym, który przychodzi nam na myśl to przeszukiwanie portali z ogłoszeniami o pracę. W Polsce mamy kilka dużych portali, na które warto zajrzeć. Dzięki zastosowaniu filtrów łatwo uda nam się sprawdzić ile ofert pracy czeka na naszą aplikację. Jest to najbardziej klasyczny sposób.

Warto ponadto przejrzeć strony internetowe firm, w których chcielibyśmy pracować. Niejednokrotnie posiadają one zakładkę kariera, w której umieszczone są informacje o stanowiskach, na które obecnie prowadzona jest rekrutacja. Jednak to nie wszystko. Często znajduje się tam zwykłe pole do kontaktu, które pozwala załączyć CV oraz inne dokumenty aplikacyjne nawet jeśli obecnie nie ma prowadzonej rekrutacji. To sposób na pokazanie pracodawcy swojej najlepszej strony i wykazanie inicjatywy.

Zobacz też: http://www.adworkers.pl/blog-firmowy-czy-i-jak-w-niego-inwestowac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here