Programowanie umysłu

0
895
Programowanie umysłu

Nie ma chyba osoby, która chociaż przez chwilę w swoim życiu nie czuła chwilowej rezygnacji. Jedni tkwią w tym stanie przez większość czasu, u innych to tylko etap przejściowy. Często sytuacje potrafią przerosnąć a własna samoocena mocno kuleje. Kiedy jednak umysł nastawia się negatywnie do wszechogarniającej rzeczywistości, żyje się trudniej. Niesie to za sobą przykre konsekwencje (w najgorszym wypadku depresje). W tym momencie pojawiają się myśli „mam pecha”, „nie nadaje się”, „nic nie osiągnąłem”, „inni maja łatwiej”. Bzdura! To jak człowiek postrzega daną sytuację, zależy tylko od umysłu danej osoby.

Negatywne myśli

Programowanie umysłuDlaczego w sytuacji gdy coś nie wyjdzie, zamiast myśleć negatywnie, nie zacząć po prostu wyciągać z tej lekcji wniosków? Każda sytuacja w życiu, czy ta dobra, czy ta zła jest dla człowieka po prostu lekcją. To strach tak na prawdę człowieka paraliżuje. Powstrzymuje go przed tym aby pójść na przód bez względu na to, ile podczas tej drogi odniesie porażek. Każdy zaczyna z tego samego miejsca. Aby zmienił się świat wokoło, aby zmieniło się życie, trzeba zmienić własne myślenie i własne nastawienie. Czas by opuścić swoją strefę komfortu. Programowanie umysłu bywa czasochłonne. Nic z dnia na dzień nie zmieni się o 360 stopni. Tak na prawdę pracuje się nad tym całe życie. Jest to spowodowane tym, że z biegiem czasu zmieniają się priorytety, pragnienia lub marzenia. Co zrobić aby zmienić swój sposób myślenia? Zaprogramować swój umysł inaczej?

Programowanie umysłu

Przede wszystkim trzeba uświadomić sobie swoje pragnienia i cel. Wyobrazić sobie uczucia jakie towarzyszą, gdy się to osiągnie. Skupić się na tych pozytywnych odczuciach: radość, duma, pewność siebie, spełnienie. Zacząć być za to wdzięcznym. Następnym krokiem jest działanie. Najlepszym wyjściem są małe kroczki. Zbyt wysoka poprzeczka może działać zniechęcająco, gdyż osiągnięcie celu może wydawać się nieosiągalne. Ważne jest aby wszelkie przeszkody były traktowane właśnie jako lekcja. Nie będzie to zniechęcać a wręcz skłaniać do refleksji, do zmian bądź poprawy. Można wspomagać się czytając książki i słuchając afirmacji. Kiedy człowiek nauczy się cieszyć z małych rzeczy, z dotychczasowych mniejszych i większych osiągnięć, życie staje się łatwiejsze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here