Studia dla programisty

0
1171
Studia dla programisty

Przeglądając oferty pracy często widzimy propozycje zatrudnienia skierowane do programistów. Zdecydowanie zawód ten jest obecnie jedną z najlepiej opłacanych profesji w Polsce i na świecie. Znając dobrze przynajmniej jeden język programowania możemy stawiać wymagania. Nikogo nie dziwi już rozmowa kwalifikacyjna, na której to programista stawia konkretne warunki swojemu przyszłemu pracodawcy.

Nauka programowania

Studia dla programistyDlaczego programistów jest tak mało? Wszystko wskazuje na to, że przyczyną jest ogrom wiedzy do opanowania. Już bardzo dobra znajomość jednego popularnego języka programowania jest sztuką. Można się go nauczyć podobnie jak języka obcego. Umiejętność sprawnego i skutecznego kodowania wymaga wielu godzin pracy. Konieczne jest codzienne przeznaczanie godziny lub dwóch na samą praktyczną stronę programowania. Nie da się go nauczyć w tydzień, czy miesiąc. Sami programiści przyznają, że zdobycie wiedzy i praktyki umożliwiających podjęcie pierwszej pracy, to około 1,5 roku nauki.

Studia dla programisty

Ponieważ istnieje takie zapotrzebowanie, wiele uczelni wyższych oferuje studia dla programisty. Jest to dobre rozwiązanie dla osób młodych, kończących właśnie liceum lub szkołę zawodową. Na takich studiach na pewno łatwiej będzie zdobywać wiedzę i odbywać praktyki, niż samodzielnie ucząc się po całym dniu pracy w innym zawodzie. Kończąc studia z dyplomem programisty dajemy sygnał przyszłemu pracodawcy, że poważnie podchodzimy do swojej kariery zawodowej. Dobrze jest mieć również doświadczenie zawodowe. Uczelnia może pomóc nam w zdobyciu stażu w firmie informatycznej.

Jeżeli nie mamy czasu lub pieniędzy na studia programistyczne, to nic straconego. Oczywiście samodzielna nauka wymaga wiele samodyscypliny i uporu, ale jest możliwa. Wielu programistów pracujących w największych korporacjach w kraju to właśnie samoucy. Na specjalnych forach i stronach internetowych znajdziemy wiele przydatnych materiałów. Istnieje również cała masa internetowych kursów, które w przystępny sposób pomagają zgłębiać tajniki programowania. Zawód programisty jest dostępny dla każdego. Aby jednak szybko i sprawnie w nim funkcjonować, należy znać na bardzo dobrym poziomie język angielski. To w końcu głównie po angielsku tworzy się kody w programach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here