Pięć zasad kupowania mieszkania z rynku pierwotnego

0
1453
Pięć zasad kupowania mieszkania z rynku pierwotnego

Współczesne mieszkania w stanie deweloperskim budowane są z zachowaniem nowatorskich rozwiązań architektonicznych. Przestronne, jasne wnętrza kuszą swoją funkcjonalnością i estetyką. Nic dziwnego, że rynek pierwotny cieszy się dużym zainteresowaniem młodych ludzi, jak i osób, którzy pierwsze, biznesowe sukcesu mają już za sobą. Warto jednak pamiętać, by przed podpisaniem umowy z deweloperem, zwrócić uwagę na kilka, istotnych szczegółów.

Inwestor

Na rynku pierwotnym znaleźć można wiele ofert. Kupno własnego mieszkania wiążę się jednak z dużym obciążeniem portfela lub koniecznością podpisania umowy kredytu hipotecznego z jednostką finansową. Warto zatem poszukać w internecie informacji, dotyczących danego inwestora. Firmy, działające w wielkich aglomeracjach mają zazwyczaj sztab marketingowy odpowiedzialny za tworzenie treści umieszczanych na portalach przedsiębiorstwa. Biorąc pod uwagę np. ofertę dewelopera z Wrocławia, należy zapoznać się z wcześniej zrealizowanymi inwestycjami. Przydatne mogą okazać się opinie innych osób, które zdecydowały się podpisać umowę z daną firmą.

Wybór lokalu

Współczesne trendy architektoniczne opierają się przede wszystkim na funkcjonalnych rozwiązaniach. Przy wyborze lokalu warto wziąć pod uwagę odpowiednie rozplanowanie dostępnej przestrzeni. Dobrze, by mieszkanie miało dodatkową strefę relaksu w postaci balkonu, tarasu lub ogrodu. Przed zakupem nieruchomości należy jednak rzetelnie określić swoją sytuację finansową. Zawierając umowę kredytu hipotecznego z bankiem, trzeba liczyć się z kosztem comiesięcznej składki odprowadzanej na ubezpieczenie majątkowe.

Lokalizacja

Przeglądając oferty mieszkaniowe, warto wziąć pod uwagę obszar miasta, w którym dana nieruchomość się znajduje. Dobrze, by w otoczeniu lokalu zlokalizowane były punkty gastronomiczne, placówki edukacyjne oraz sklepy z różnorodnym asortymentem. Największą popularnością cieszą się mieszkania położone w centralnej części miasta lub obiekty usytuowane na obrzeżach aglomeracji. Wybór najlepszej opcji zależy od indywidualnych potrzeb oraz preferencji danego klienta. 

Metraż

Obiekty o dużej powierzchni to idealne rozwiązanie dla rodzin oraz osób, posiadających zwierzęta domowe. Trzeba jednak zaznaczyć, że takie mieszkania sporo kosztują. Singlom z pewnością wystarczy kawalerka z aneksem kuchennym.

Dodatkowa przestrzeń

Osoby, posiadające pojazd mechaniczny, powinny rozważyć oferty mieszkaniowe z garażem. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne, a w nowoczesnych budynkach podziemna przestrzeń wydzielona na miejsca parkingowe jest dobrze skomunikowana z pozostałymi piętrami nieruchomości.

Przy wyborze mieszkania warto uwzględnić wiele czynników z różnorodnych obszarów. Własna przestrzeń jest przecież spełnieniem marzeń każdego człowieka. Dobrze, by zakupiony lokal w pełni spełniał nasze oczekiwania i odpowiadał codziennym potrzebom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here