Narzędzia ułatwiające pracę – aplikacje Microsoft

0
971
aplikacje microsoft
Fot. Pexels.com

Praca biurowa wiąże się z korzystaniem z różnych narzędzi pracy, są one jeszcze bardziej potrzebne przy pracy zdalnej. Aplikacje pomagają komunikować się w zespole, przesyłać pliki czy pracować efektywniej nad wspólnym projektem. Jedną z firm, które mają bogatą ofertę narzędzi przydatnych w pracy są aplikacje Microsoft. W artykule znajdziesz listę kilku najbardziej przydatnych narzędzi, które przydadzą się w małym jak i dużym zespole.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/aplikacje-microsoft-poznaj-5-przydatnych-narzedzi-ktore-ulatwia-tobie-prace/

Microsoft Teams

Zestawienie aplikacji Microsoft musieliśmy rozpocząć od jednego z najchętniej używanego komunikatora. Wśród usług, z których można skorzystać w tym narzędziu są m.in. wideokonferencje, czat, przesyłanie plików, udostępnianie ekranu.

Wszystkie te funkcje sprawiają, że komunikacja z zespołem jest łatwa i szybka. Ponadto warto wspomnieć, że Teams działa nie tylko na komputerze, ale także na smartfonie, co pozwala na komunikację w każdym miejscu.

OneDrive

OneDrive pozwala na przechowywanie dokumentów w chmurze. Można je bardzo szybko udostępnić wszystkim członkom zespołu. W związku z tym, że pliki znajdują się na serwerze, a nie na komputerze nie przepadają nawet podczas awarii sprzętu.

Rozwiązanie to stało się szczególnie popularne po rozpoczęciu pandemii koronawirusa. Wcześniej można było przekazać współpracownikom dokumenty za pomocą pendrive czy innej pamięci zewnętrznej, teraz aplikacja Microsoft to umożliwia.

Podstawowe aplikacje Microsoft – word, excel, powerpoint

Word, excel czy powerpoint to jedne z najczęściej wykorzystywanych aplikacji Microsoft. Chyba nie ma osoby, która pracując w biurze nigdy by z nich nie skorzystała.

W przypadku niektórych z nich warto eksperymentować. Powerpoint posiada wiele szablonów i opcji, które można dowolnie wykorzystywać. Wpłynie to bardzo pozytywnie na odbiór wykonywanej prezentacji i przekazywania argumentów czy pokazywania zestawień wyników.

 

Aplikacje Microsoft to jedne z najczęściej wykorzystywanych produktów na rynku. Posiadają szereg użytecznych funkcji, a do tego są proste w użytkowaniu. Którą z tych aplikacji znasz, a którą dopiero wypróbujesz?

Zobacz też: http://www.adworkers.pl/biuro-rachunkowe-czym-sie-zajmuje/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here