Jaki sklep internetowy

3
1967
jaki sklep internetowy

Zastanawiasz się nad założeniem sklepu internetowego i szukasz dla siebie odpowiedniego segmentu rynku? Masz duże możliwości wyboru. Obecnie w internecie sprzedaje się prawie wszystko. Warto dobrze rozeznać się w możliwościach jakie dają poszczególne branże i jakie stawiają trudności przed handlowcem. Jaki sklep internetowy założyć? Jaką wybrać branżę? Jakie zastosować oprogramowanie? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Jaki sklep internetowy?

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie jaki sklep internetowy warto założyć, musisz dokonać rozeznania w poszczególnych branżach. Warto wiedzieć jak sprzedają się określone rodzaje produktów i jak mocna jest konkurencja. To pozwoli ci na wybór odpowiedniego segmentu rynku.

Zdecydowanie do najbardziej popularnym branż na rynku e-commerce nalezą: kosmetyki, zabawka, sprzęt RTV, odzież, książki, płyty, perfumy, odzież sportowa i sprzęt sportowy, części samochodowe, wystrój wnętrz i jeszcze parę innych. W tym branżach musisz się liczyć ze znaczną konkurencją. Będziesz musiał ponieść duże nakłady na odpowiednie wypozycjonowanie swojego sklepu po to, aby znalazł się możliwie wysoko w wynikach wyszukiwania w Google. No i oczywiście będziesz musiał w jakich sposób przyciągnąć klientów – rabatami, unikalnymi usługami dodatkowymi, fachowym doradztwem. Czymś co wyróżni twój sklep na tle konkurencji.

Z jakiego oprogramowania skorzystać?

Na rynku dostępnych jest wiele gotowych oprogramowań dla sklepów internetowych. Jeśli nie masz możliwości samodzielnie zbudować dobrze działającego sklepu internetowego, warto byś skorzystał z gotowych i sprawdzonych rozwiązań. Warto wiedzieć, że obok oprogramowań płatnych są również darmowe, ogólnie dostępne. To jaką opcję wybierzesz będzie zależało od rodzaju twojego biznesu i jego rozmachu.

Wśród rozwiązań darmowych warto zwrócić uwagę na skrypt Prestashop. Działa on na zasadzie licencji open source. Jest całkowicie darmowy i na tyle elastyczny, że można go dopasować odpowiednio do swoich potrzeb. W tym wypadku, aby móc zacząć działać wystarczy wykupić hosting i domenę. Jeśli twój sklep będzie na początek kameralny to takie rozwiązanie jest jak najbardziej wystarczające. Daje ono sporo możliwości. Możemy zarządzać magazynem, uruchomić porównywarkę produktów, mamy możliwość eksportowania zasobów naszego sklepu na platformy aukcyjne i wiele innych możliwości. Sam wygląd sklepu trzeba mocno zindywidualizować. Jego podstawowa wersja jest mało atrakcyjna. Na szczęście oprogramowanie daje nam takie możliwości.

Oprogramowania płatne

Dostępne są również oprogramowania płatne. Na rynku działają firmy, które oferują mocno zaawansowane oprogramowania, które są dodatkowo integrowane z hurtowniami. Tutaj zdecydowani polecamy Shopera. To polskie oprogramowanie, za które trzeba zapłacić około 300 zł rocznie, ale daje bardzo duże możliwości, zwłaszcza dla większych sklepów. Dostawca programu zapewnia również dla ciebie usługę hostingu i wykupuje dla ciebie odpowiednią domenę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here