Jak stworzyć ergonomiczne stanowisko pracy dla sekretarki lub asystentki?

0
688
ergonomiczne stanowisko pracy

Chyba każdy szef ma świadomość jak istotne w dzisiejszych czasach jest posiadanie sekretarki lub asystentki. Taka osoba to prawdziwy skarb, jeśli chodzi o sprawy związane z obsługą biura, pracowników i interesantów. Dobra sekretarka wie, kiedy podać kawę, a kiedy nie przeszkadzać. Nie wszyscy nadają się do takiego rodzaju pracy. Dlatego, gdy już znajdziemy idealną kandydatkę na asystentkę, warto stworzyć jej ergonomiczne stanowisko pracy, które będzie jednocześnie efektownie się prezentowało.

Biurko do sekretariatu

Zasadniczym elementem wyposażenia sekretariatu jest biurko. W zależności od rodzaju prowadzonej działalności oraz ilości obsługiwanych osób, w grę wchodzą 2 rodzaje mebli: biurka tradycyjne oraz biurka z nadstawką. Zwykłe biurka są idealne do pracy w biurach, do których dostęp mają tylko zatrudnione w nim osoby. Jeśli jednak do sekretariatu wchodzą interesanci z zewnątrz, warto zdecydować się na biurko z nadstawką, która będzie stanowiło osłonę dla firmowych dokumentów oraz gwarantowało sekretarce pewne poczucie intymności i komfortu pracy.

Kupując biurko do sekretariatu warto kierować się wyglądem pozostałego wyposażenia biura. Najlepiej, aby wykonano je z tego samego materiału co szafy i inne znajdujące się w biurze meble. Nie można jednak zapominać, aby w konstrukcji mebla znalazło się miejsce na półeczki, szuflady i zamykaną na klucz szafkę. Biurko powinno spełniać podstawowe normy w zakresie wysokości i wielkości blatu oraz pozwalać na pełną swobodę ruchów użytkownika.

Wygodny fotel do biura

Ogromny wpływ na zdrowie fizyczne pracownika biurowego ma model krzesła, na którym wykonuje on swoje obowiązki. Niestety wielu pracodawców kieruje się jedynie ceną fotela biurowego, narażając swoich pracowników na kłopoty z kręgosłupem. Fotel biurowy powinien spełniać wszystkie niezbędne normy i gwarantować komfort pracy.

Z całą pewnością godne polecenia są krzesła oferowane przez sklep internetowy activeshop.com.pl. Produkty wykonane są z najlepszych materiałów. Uzbrojono je w mechanizmy najnowszej generacji, dlatego zapewniają niebywały komfort siedzenia. Oparcia i siedziska zostały wyprofilowane w taki sposób, aby zapewnić stabilną pozycje dla kręgosłupa. Siedziska pokryto warstwą miękkiej gąbki. Fotele posiadają wentylowane oparcie, regulowany zagłówek, wyprofilowane i regulowane podłokietniki, regulację odchylenia, płynna regulację wysokości.  

Warto zauważyć, że fotele wyróżniają się także swoją stylistyką. Tapicerki foteli wykonano z najlepszych gatunkowo tkanin. W opcji są krzesła biurowe w różnych kolorach (np. czarne, szare) oraz posiadające kolorowe wstawki (np. czarne krzesło biurowe z czerwonymi wstawkami).

Urządzenia informatyczne i telekomunikacyjne do pracy sekretarki lub asystentki

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie pracę sekretariatu bez komputera oraz telefonu. Nie chodzi jednak o byle jakie urządzenia. Obsługa biura powinna mieć do dyspozycji sprzęt, który pracuje bez zarzutów i gwarantuje wygodę wykonywania żmudnych czynności. Kierownictwu firmy powinno zależeć na tym, aby oprogramowanie komputera działało sprawnie.

Istotną rolę odgrywają także sprzęty telekomunikacyjne. Na biurku sekretarki lub asystentki powinien znaleźć się chociażby bezprzewodowy telefon lub telefon, który można obsługiwać za pomocą słuchawek. Dzięki temu pracownik może jednocześnie rozmawiać i pracować w komputerze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here