Czy wykończenie mieszkania pod klucz to dobry wybór?

0
1911
Czy wykończenie mieszkania pod klucz to dobry wybór?

Coraz więcej deweloperów oferuje aktualnie usługę polegającą na wykończeniu mieszkania pod klucz. Czy warto się na nią zdecydować?

Nadal większość nowych mieszkań w Polsce sprzedawana jest stanie deweloperskim. Oznacza to, że zakupione lokum musi być jeszcze wykończone przed przeprowadzką. Możemy zająć się tym samodzielnie albo możemy znaleźć zewnętrzną ekipę, która zrobi to za nas. Z drugiej strony do dyspozycji mamy takie możliwości jak https://ronson.pl/wykonczenia/ Co warto wiedzieć na temat usługi wykończenia mieszkania pod klucz?

Wykończenie pod klucz – co to jest?

W przepisach nie znajdziemy dokładnych informacji o tym, czym jest standard deweloperski czy wykończenie pod klucz. Terminy te są indywidualnie definiowane przez deweloperów. Standard pod klucz oznacza wykończenie nieruchomości tak, aby była ona gotowa do przeprowadzki po umieszczeniu w niej mebli i innych potrzebnych sprzętów. Prace prowadzi wówczas ekipa współpracująca z deweloperem – klient nie musi szukać wówczas specjalistów we własnym zakresie.

Prace wchodzące w skład wykończenia mieszkania pod klucz:

  • montaż drzwi wewnętrznych
  • kładzenie podłóg – panele, płytki
  • wykończenie łazienki – kafelkowanie, montaż ceramiki, armatury
  • malowanie ścian wewnętrznych

Dodatkowo, w zależności od wybranego standardu, prace mogą włączać również wykonanie oświetlenia, kuchni na wymiar oraz innego rodzaju usługi.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz?

Koszty związane z wykończeniem nieruchomości pod klucz są związane przede wszystkim z profilem wybranych prac, a także z liczbą materiałów do wyboru w danym pakiecie. Najtańsze pakiety wykończeniowe najczęściej kosztują od około 450 do 500 złotych za jeden metr kwadratowy. Najdroższe to koszt nawet około 1000-1200 złotych za jeden metr nieruchomości. Deweloperzy oferują także pakiety „Free”, które pozwalają na dowolny dobór prac – wtedy ceny mogą być jeszcze wyższe. Chociaż wykończenie pod klucz może być droższe niż samodzielne wykończenie mieszkania, to jednak to wygodne rozwiązanie, a przygotowane do przeprowadzki lokum możemy odebrać nawet w 2-3 miesiące!

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here