Bezpieczeństwo w biznesie

0
1745
Bezpieczeństwo w biznesie

Głównym celem każdego przedsiębiorstwa jest generowanie przychodów. Trzeba jednak zauważyć, że zapewnienie stabilności i ciągłości działania firmy jest warunkiem koniecznym, aby prowadzenie jej było opłacalne. Aby osiągnąć bezpieczeństwo w tym zakresie niezbędne jest sprawne zarządzanie. Cenną pomocą może być wdrożenie różnych systemów certyfikowanych, które pomagają wprowadzić skuteczne procedury podnoszące poziom szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Przede wszystkim konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa i higieny podczas pracy. Tutaj świetnym rozwiązaniem jest norma ISO 45001. Jest to międzynarodowy standard dotyczący systemu zarządzania BHP. Dzięki jego wytycznym organizacja aktywnie podejmuje działania zmierzające do ograniczenia występowania chorób i wypadków.

Bezpieczeństwo informacji

Kolejnym ważnym aspektem jest zapewnienie bezpieczeństwa posiadanych danych. Informacje są dziś bardzo cennym zasobem, który jest szczególnie narażony na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Wprowadzenie normy ISO 27001 ogranicza ryzyko utraty oraz uszkodzenia danych. System ten jest stosowany zarówno w odniesieniu do dokumentów cyfrowych, jak i przechowywanych w formie papierowej. ISO 27001 obejmuje różnego rodzaju procedury między innymi dotyczące dostępu do informacji. Wdrożenie tego systemu nie tylko pomaga chronić dane, ale też podnosi poziom zaufania klientów i kontrahentów. Aby dowiedzieć się więcej o ISO 27001 wejdź tu: https://www.bureauveritas.pl/services+sheet/certyfikacja-iso27001

Zapewnienie ciągłości działania

Norma 22301 dotyczy systemu zarządzania ciągłością działania firmy. Dzięki jej wdrożeniu przedsiębiorstwa niwelują zagrożenia dla swojej stabilności. Norma obejmuje gotowe procedury, które pozwalają na wdrożenie odpowiednich sposobów reagowania w różnych sytuacjach kryzysowych. Ten system pozwala na zminimalizowanie negatywnych skutków nagłych zagrożeń dla ciągłości działania firmy. Opisane w normie procedury pozwalają też na szybkie wznowienia działalności po zażegnaniu kryzysu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here