Co trzeba zdać na maturze żeby dostać się na filologię angielska?

0
9
Co trzeba zdać na maturze żeby dostać się na filologię angielska?
Co trzeba zdać na maturze żeby dostać się na filologię angielska?

Co trzeba zdać na maturze żeby dostać się na filologię angielską?

Jeśli marzysz o studiowaniu filologii angielskiej, to na pewno zastanawiasz się, jakie przedmioty musisz zdać na maturze, aby dostać się na ten kierunek. W tym artykule przedstawimy Ci wszystkie niezbędne informacje na ten temat.

Język polski na poziomie rozszerzonym

Jednym z najważniejszych przedmiotów, które musisz zdać na maturze, aby dostać się na filologię angielską, jest język polski na poziomie rozszerzonym. Ten przedmiot sprawdza Twoją wiedzę z zakresu literatury polskiej, gramatyki oraz umiejętność analizy tekstów. W trakcie egzaminu będziesz musiał/a napisać interpretację utworu literackiego oraz rozwiązać zadania związane z gramatyką i stylistyką.

Język angielski na poziomie rozszerzonym

Oczywiście, aby studiować filologię angielską, musisz również zdać język angielski na poziomie rozszerzonym. Ten egzamin sprawdza Twoje umiejętności językowe, czyli czy potrafisz płynnie czytać, rozumieć ze słuchu, pisać i mówić po angielsku. Będziesz musiał/a wykazać się również wiedzą z zakresu gramatyki i słownictwa.

Historia lub matematyka na poziomie podstawowym

Na większości uczelni, aby dostać się na filologię angielską, musisz zdać również jeden z przedmiotów na poziomie podstawowym. Możesz wybrać historię lub matematykę. Jeśli interesujesz się historią, to z pewnością wybierzesz ten przedmiot. Jeśli jednak matematyka jest Twoją mocną stroną, to możesz zdecydować się na ten przedmiot. Wybór zależy od Ciebie.

Egzamin maturalny z języka obcego

W ramach egzaminu maturalnego musisz również zdać jeden egzamin z języka obcego. Może to być dowolny język, niekoniecznie angielski. Jednak zalecamy wybrać język, który jest Ci bliski i w którym czujesz się pewnie. Jeśli angielski jest Twoim drugim językiem obcym, to warto go wybrać, aby pokazać swoje umiejętności językowe.

Wnioski

Aby dostać się na filologię angielską, musisz zdać język polski i angielski na poziomie rozszerzonym, jeden przedmiot na poziomie podstawowym (historię lub matematykę) oraz egzamin z języka obcego. Pamiętaj, że konkretne wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni, dlatego zawsze warto sprawdzić aktualne informacje na stronie internetowej wybranej uczelni.

Życzymy Ci powodzenia na maturze i spełnienia marzeń o studiowaniu filologii angielskiej!

Aby dostać się na filologię angielską, trzeba zdać maturę z języka polskiego na poziomie rozszerzonym oraz z języka angielskiego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

Link do strony: https://www.suplementyzdrowia.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here