Zakupy internetowe

3
991
zakupy internetowe

Choć sklepy internetowe coraz śmielej wkraczają do świadomości wszystkich internautów to jednak wciąż wśród niektórych zakupy internetowe budzą pewne obawy. Spowodowane jest to małą świadomością wśród ludzi. Niektórzy wciąż obawiają się o bezpieczeństwo własnych pieniędzy oraz danych. Wolą fizycznie zobaczyć i dotknąć towar a następnie za pomocą tradycyjnych pieniędzy za niego zapłacić. Nie ma jednak czego się obawiać. Zakupy internetowe są coraz bezpieczniejsze i naturalną koleją rzeczy jest to, że będą zdobywało coraz większą część rynku.

Co można kupić w internecie?

Absolutnie wszystko. Istnieją już sklepy internetowe, które oferują każdy rodzaj produktów i usług. W internecie możemy kupić odzież, książki, multimedia, artykuły sportowe, meble, agd, rtv a nawet żywność. Popularne markety wprowadziły możliwość zamówienia zakupów spożywczych z dostawą do domu. Nie ma obecnie legalnego produktu, którego nie można kupić przez internet. Serwisy aukcyjne i ogłoszeniowe posiadają setki kategorii i podkategorii, które zapełnione są różnego rodzaju produktami.

Bezpieczeństwo płatności

Obecnie szanse na to, że zostaniemy oszukani lub okradzeni podczas zapłaty za towar przez internet są znikome. Strony przyjmujące płatności korzysta ze specjalnych systemów szyfrujących, które praktycznie uniemożliwiają wykradzenie takich danych jak np. numer karty kredytowej. Serwisy aukcyjne i transakcyjne posiadają także specjalne programy ochrony kupujących, które niejako ubezpieczają nasze środki w przypadku gdyby przesyłka z towarem do nas nie dotarła.

Co z dostawą?

Dzięki dużej konkurencji na rynku usług kurierskich ceny mocno się obniżyły. Dziś do wyboru mamy kilka zaufanych firm, których ceny nie odbiegają znacząco od siebie .Przesyłkę kurierską można otrzymać już za kilka złotych. Ceny takie możliwe są również dlatego, że sklepy i firmy wysyłające swoje towary podpisują z firmami kurierskimi specjalne umowy. Mogą liczyć na duże zniżki dzięki temu, że masowo wysyłają po kilkaset przesyłek dziennie. Wszystko to dzieje się z korzyścią dla klienta końcowego.

Jak wyglądają zwroty?

Prawo umożliwia klientom zwrot towaru do 14 dni od momentu zakupu bez podawania przyczyny. Towar jednak musi być w stanie nienaruszonym. Oczywiście przysługuje nam także prawo do gwarancji i rękojmi. Musimy być jednak przygotowani na to, że koszty przesyłki przedmiotu w takim przypadku raczej pokryjemy my, jako klienci. Niewiele sklepów godzi się, by brać koszty przesyłki na swoje barki.

Zakupy internetowe – Czy warto?

Oczywiście, że warto. Zakupy w internecie to nie tylko wygoda ale i oszczędność. Dzięki mniejszym kosztom sklepy internetowe mogą zaoferować końcowym klientom korzystniejsze ceny niż sklepy stacjonarne. Jest to również idealna opcja dla wszystkich tych, którzy nie lubią wielogodzinnych spacerów po galeriach handlowych i zakupy wolą zrobić w zaciszu własnego domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here