Stawki programistów za godzinę pracy

0
452
Stawki programistów za godzinę pracy

Aby zostać dobrym w swoim fachu programistą z pasją, trzeba poświęcić długie lata na intensywną naukę. Oczywiście to nie wszystko. Trzeba jeszcze mieć do tego odpowiednią smykałkę, lubić to.Jeśli mamy umysł humanisty, to raczej nie opanujemy tej dziedziny informatyki. Chyba że jesteśmy uparci i przeczytamy wzdłuż i wszerz książki o algorytmach i poszczególnych językach programowania. Bo co by nie powiedzieć, programista to ciekawy zawód i kiedy już zdobędziemy dużo więcej doświadczenia, to możemy faktycznie bardzo dobrze zarobić. Jakie są więc stawki programistów za godzinę pracy?

Stawki programistów za godzinę pracy?

Stawki programistów za godzinę pracyZarobki różnią się – wiele zależy od konkretnie sprecyzowanej specjalizacji i używanej technologii. Zgodnie z danymi sprzed dwóch lat, początkujący, ale bystry junior web developer, projektujący strony internetowe, zatrudniony na pełnym etacie wyciągnie 25 złotych za godzinę swojej pracy. Ten, który np. koduje w niełatwym języku Java, zarobi… dość zbliżoną kwotę, czyli 23 zł. Kiedy już przepracuje kilka lat i awansuje na tzw. senior web developera, jego pensja wzrośnie i to sporo – wtedy otrzyma aż 50 złotych. Programując dodatkowo we wspomnianej, popularnej Javie, przez 160 godzin w miesiącu, za godzinę zgarnie 62 złotych! Kiedy wejdzie już na poziom mistrzowski, a więc stanie się architektem oprogramowania (człowiek, który kieruje grupą programistów pracujących nad wykonaniem aplikacji), to ma szansę na 65 zł.

Ile zarabia programista freelancer?

Jest oczywiście jeszcze inna opcja. Możemy być programistami-freelancerami na własnej działalności gospodarczej, wówczas możemy liczyć na jeszcze większe zarobki. Stawki programistów za godzinę pracy osiągają wtedy nawet od 80 złotych do 100 (Java developerzy) i 150-200 złotych (architekci). Dlatego warto iść tą, czasem dość wyboistą, ścieżką kariery, czyli przejść drogę zera do developera, wybierając albo kilkuletnie studia informatyczne, albo na przykład samodzielną edukację. To na pewno szalenie opłacalne! Szczególnie na dłuższą metę, kiedy wiemy, że za godzinę pracy programista otrzyma sporo pieniędzy, a sam zawód jest bardzo poważany i potrzebny, Pamiętajmy, jeśli postaramy się i będziemy niezwykle uparci i cierpliwi, to na sto procent taka inwestycja się zwróci. Cały trud i czas na naukę będzie więc wart swej ceny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here