SQL Backup And FTP 12

0
1057

Bazy danych SQL mają kluczowe znaczenie dla sprawnego funkcjonowania wielu firm, zawierają istotne dane i są codziennym narzędziem pracy dla wielu użytkowników o różnym stopniu zaawansowania wiedzy informatycznej. Dlatego też powinny być odpowiednio chronione nie tylko przed ewentualnymi niebezpieczeństwami z zewnątrz, ale także na wypadek utraty danych lub ich uszkodzenia. Do tego zadania wykorzystywane są programy takie jak SQL Backup And FTP 12, pochodzący ze studia Pranas.NET. W dzisiejszym artykule przybliżymy najważniejsze jego funkcje oraz możliwości, jakie daje swoim użytkownikom.

Bezpieczne kopie zapasowe

SQL Backup And FTP 12 to oprogramowanie, którego zadaniem jest tworzenia kopii zapasowych baz danych oraz zapewnienie im bezpieczeństwa poprzez ich szyfrowanie i zapisanie we wcześniej wskazanej lokalizacji. Może to być lokalny folder, jak również zlokalizowany w chmurze, lub na dowolnie wskazanym serwerze FTP. Dzięki temu w przypadku awarii sprzętu, całkowitej lub częściowej fizycznej likwidacji danych, w każdej chwili istnieje możliwość ich przywrócenia do stanu poprzedniego.

Program pozwala na zaplanowanie okresowego wykonywania kopii zapasowych. Odbywa się to we w pełni zautomatyzowanym procesie, którego konfiguracja jest prosta i nie wymaga przyswojenia skomplikowanej wiedzy, czy też umiejętności programowania. Po wykonaniu kilu prostych kroków program sam zajmuje się realizacją zadania, a użytkownik dostaje na swój adres e-mail informację o wyniku przeprowadzonego backupu.

Oprogramowanie to pozwala na zapisywanie kopii zapasowych na chmurach, takich jak Dropbox, OneDrive, Google Drive, a także kompatybilnych z Amazon S3. Daje to duże możliwości wyboru platformy, gdzie bezpiecznie przechowywane będą nasze dane.

Licencja na każdą ewentualność

W zależności od rodzaju zakupionej przez nas licencji otrzymujemy oprogramowanie najlepiej dopasowane do specyfiki naszej działalności, wielkości bazy danych oraz wymaganej przez nas częstotliwości tworzenia kopii zapasowych. Także obsługa programu jest wyjątkowo przyjazna i intuicyjna, ogranicza się do wprowadzenia kilku danych oraz ustalenia częstotliwości, z jaką wykonywane mają być kopie zapasowe.

Bez względu na to, czy obsługujemy obszerne bazy danych, czy małe zbiory warto zadbać o ich bezpieczeństwo. Kopia zapasowa pozwala na uniknięcie wielu nieprzyjemnych i stresujących sytuacji. Dlatego też warto korzystać z funkcji, jakie oferuje SQL Backup And FTP 12, zwłaszcza, iż program ten dostępny jest w szerokim zakresie cenowym, w zależności od rodzaju licencji, na jaką się zdecydujemy. Najkorzystniejszą ofertę obecnie prezentuje sklep Vebo, gdzie oprogramowanie to można zakupić w postaci cyfrowej, czyli kodu aktywacyjnego wraz z linkiem kierującym do strony producenta, z której następnie można je pobrać. Warto odwiedzić stronę https://www.vebo.pl/sql-backup-and-ftp, jak też https://www.vebo.pl/pranas.net, gdzie znajduje się więcej produktów pochodzących ze studia Pranas.NET, znanego z wysokiej jakości rozwiązań.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here