Spawanie rurociągów – nie tylko w sytuacjach awaryjnych!

0
595
Spawanie rurociągów - nie tylko w sytuacjach awaryjnych

Każdy przedsiębiorca wie, że sprawnie działający sprzęt to nie tylko spokój. To także, a może przede wszystkim, gwarancja terminowości wykonywanych zleceń, a co za tym idzie również dobre relacje z kontrahentami za którą stoi renoma w branży. Niemniej z upływem czasu każdy sprzęt, nawet jeśli należycie o niego dbamy, ulec może awarii. Nie inaczej ma się sprawa z rurociągami.

Dlaczego rurociągi ulegają awariom?

Rurociągi służą przede wszystkim przesyłaniu substancji w stanie ciekłym i gazowym. Na stopień zużywania konstrukcji wpływa szereg czynników, wśród nich wymienia się chociażby:

  • prędkość przesyłania substancji,
  • ciśnienie,
  • materiał z jakiego wykonany jest rurociąg.

Nawet małe zmiany opisanych wyżej parametrów mogą znacznie przyśpieszyć procesy niszczenia. Stąd też stan techniczny każdej tego typu konstrukcji powinien być na bieżąco monitorowany i w razie zauważenia jakichkolwiek deficytów, czy przejawów rozszczelnienia, rurociąg powinien być niezwłocznie poddany konserwacji (lub naprawie).

Komu zlecić naprawę rurociągu?

W wielu firmach o instalację dba specjalny, wykwalifikowany zespół techniczny. Odpowiada on za większość prac konserwacyjnych oraz okresowe przeglądy techniczne. Rzadko zdarza się jednak, by wykonywał również prace zaawansowane czyli np. z zakresu spawania. Takie zleca się zwykle firmom zewnętrznym, takim jak https://www.eurospaw.com.pl/

Korzystanie z usług firm zewnętrznych to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ spawanie jest czynnością wymagającą nie tylko wiedzy czysto technicznej, ale też umiejętności manualnych. Spawanie tylko na pierwszy rzut oka wydawać się może czynnością prostą. W praktyce wymaga zapoznania się między innymi z dokumentacją techniczną, która pozwoli określić jaką technikę i materiały należy zastosować w konkretnym przypadku. Oznacza to, że działania te wykonywać powinny wyłącznie osoby o określonym wykształceniu oraz posiadający odpowiednie certyfikaty!

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

Rozpoczęcie prac ekipy spawającej nie zawsze jest równoznaczne ze wstrzymaniem pracy przedsiębiorstwa! Z tego też powodu nigdy nie warto zwlekać z jej wezwaniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here