Siła lasera: plotery CO2 i nowoczesna technologia grawerowania

0
914
Siła lasera: plotery CO2 i nowoczesna technologia grawerowania

Pod względem technologicznym plotery laserowe CO2, czyli wykorzystujące wiązkę laserową, stoją na szczycie wszelkich urządzeń służących do cięcia, wykrawania i znakowania w formie grawerunku. Pod tym względem wyprzedzają modele używające w tym celu np. wody oraz oczywiście narzędzia do prac ręcznych w tym zakresie. Dzięki laserowi cięcie jest proste i precyzyjne, a uzyskanie idealnego detalu niezwykle łatwe.

Oszczędność dla firm

Plotery laserowe jako urządzenia uniwersalne można wykorzystywać w różnorodnych branżach przemysłowych. Są przydatne zarówno w zwykłej drukarni, jak i w przemyśle samochodowym albo aluminiowym. Dowolna wielkość urządzenia i związana z tym jego moc umożliwia dodatkowo używanie laserów do cięcia także grubszych arkuszy metalowych na miejscu (przy taśmie produkcyjnej) bez konieczności przerywania procesu produkcji. A to oznacza spore oszczędności dla samej firmy, bo może taki proces wykonać u siebie bez wysyłania metalowych arkuszy czy elementów do zewnętrznego wykonawcy

Grawerunek w najmniejszym detalu

Zaletą urządzeń laserowych w tym ploterów CO2 jest możliwość uzyskania bardzo dokładnego i szczegółowego detalu w pionie, poziomie oraz głębokości. Szczególnie to ostatnie ma duże znaczenie w przypadku znakowania powierzchni miękkich, gdzie wiązka laserowa może bardzo łatwo je przeciąć zbyt głęboko i tym samym doprowadzić do ich zniszczenia. Plotery od https://www.kartier.pl/ można w tym celu odpowiednio ustawić, co zapobiega podobnym sytuacjom i pozwala lepiej kontrolować cały proces grawerowania.

Montaż i obsługa

O ile dostarczenie, montaż i pierwsze „odpalenie” plotera laserowego jest zawsze wliczone w cenę jego zakupu (pracownik sprzedawcy jednocześnie sprawdza poprawność działania maszyny), o tyle kwestia szkolenia z obsługi plotera leży już wyłącznie w gestii kupującego. Do posługiwania się ploterem nie potrzeba specjalnych zezwoleń i uprawnień, ale ze względu na wysoką precyzję urządzenia oraz delikatność i czułość na wszelkie zmiany w zaprogramowanych procesach cięcia, ich obsługą powinny zajmować się osoby przeszkolone i doświadczone.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here