Programowanie podświadomości

0
571
Programowanie podświadomości

Podświadomość jest obszarem ludzkiej psychiki i umysłu człowieka, w której gromadzone są informacje zarejestrowane podświadomie. Zapisywanie informacji w podświadomości jest niejako mimowolne, a nawet niechciane. Informacje podświadome są rozpraszają umysł. Podświadomość jednak potrafi pobudzać ludzki umysł do działania jednocześnie pobudzając do działania. Podświadomość pozwala nam na automatyczne reagowanie na bieżące sytuacje. Aby zapobiec automatycznemu przepuszczaniu informacji i bodźców przez podświadomość, bez jej analizy, można poznać tzw. programowanie podświadomości.

Programowanie podświadomości

Programowanie podświadomościProgramowanie podświadomość pozwala na dokładniejsze poznanie samych siebie, a także umożliwia dostosowanie wszechobecnej rzeczywistości do naszych potrzeb i pragnień. Programowanie podświadomości często ma również wpływ na wyzbycie się nałogów typu alkoholizm.

Podstawą programowania podświadomości jest zapoznanie się z własną podświadomością, poznanie jej i pełne jej zaakceptowanie, gdyż jest ona stworzona w oparciu o nasze własne przeżycia. Istotna również w tym miejscu staje się intuicja, której należy zaufać. Tzw. przeczucia są niezwykle istotne i należy im zaufać.
W ciągu dnia każdy z nas powinien znaleźć co najmniej kilkanaście minut na medytację. Istotnym również są sny, aby poznać i programować swoją podświadomość należy je skrupulatnie opisywać, najlepiej zaraz po obudzeniu, gdyż w ciągu dnia informacje stopniowo są zatracane. Kolejnym istotnym aspektem jest prowadzenie pamiętnika, który będzie na papierze rejestrował nasze wspomnienia, a więc będzie odwzorowaniem minimalnej części naszej podświadomości.
Warto również kolorować tzw. mandale, które pozwalają na skupienie się.

Proces długofalowy

Programowanie podświadomości nie będzie dawało efektów po tygodniu czy miesiącu, często jest to obarczone długim czasem trwania.

Programowanie podświadomości opiera się o wizualizacje konkretnych sytuacji, nieustannym motywowaniu samego siebie, skupieniu się jedynie na jednej wykonywanej czynności w danym momencie i czasie obecnym oraz ustaleniu najważniejszego cel, jakim jest bycie szczęśliwym.

Należy pamiętać by poddać się swojej podświadomości, zaufać jej i skupić się na własnym szczęściu, zdać się na swoją intuicję i przeczucia, które wytwarzane są na podstawie przeżytych przez nas sytuacji.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here