Programowanie pilota do bramy

0
242
Programowanie pilota do bramy

Dla większości osób programowanie kojarzy się z ambitnymi projektami, takimi jak automatyzowanie produkcji lub tworzenie skomplikowanych aplikacji. W rzeczywistości – coraz więcej naszej codziennej aktywności ma bardzo dużo wspólnego z programowaniem. Winda w nowoczesnym bloku, telefon komórkowy, a nawet pralka musiała zostać odpowiednio zaprogramowana, tak aby w prawidłowy sposób spełniała swoją funkcję.

Eksperci rynku nowoczesnych technologii wskazują, że w najbliższych latach ta tendencja będzie się jeszcze rozszerzać. Twierdzą, że coraz chętniej będziemy korzystać z wyszukiwania głosowego oraz zdalnego zarządzania przedmiotami codziennego użytku. Coraz większe znaczenie będzie miała sztuczna inteligencja, która w konsekwencji może pomóc nam w wielu codziennych czynnościach. Wizje maszyn sterujących naszymi samochodami oraz inteligentnych sprzętów domowych, które dostosowują się do naszych nawyków to wciąż przyszłości. Jednak warto zastanowić się, kto piętnaście lat temu wyobrażał sobie Facebooka lub Netflixa.

Programowanie pilota do bramy

Programowanie pilota do bramyTechnologia będzie zajmowała w naszym życiu coraz ważnie miejsce. Zwyczajne programowanie pilota do bramy zostanie zastąpione przez zintegrowane systemy, które będą wspierać nasze codzienne aktywności. Zasada jest prosta – wszystkie rozwiązania, które doprowadzą do oszczędności czasu, zostaną pozytywnie przyjęte przez rynek. Wszyscy stajemy się coraz bardziej wygodni. Jesteśmy gotowi przekazać dużą część naszych obowiązków na rzecz maszyn.

Taki stan rzeczy może też rodzić niepokój. Już dziś ogromna część gospodarki nie jest w stanie funkcjonować bez dostępu do nowej technologi. Futurolodzy wskazują na różne zagrożenia, które mogą się pojawić w przypadku uzależnienia człowieka od maszyn. Jednak nie da się zatrzymać postępu. Żyjemy w bardzo pragmatycznym świecie. Jeżeli maszyny są w stanie wykonywać coraz więcej zadań, które do tej pory były wykonywane przez człowieka – należy spodziewać się ich systematycznego rozwoju. Wykorzystanie maszyny jest po prostu dużo bardziej opłacalne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here