Programowanie Java

0
251
Programowanie Java

Java to znany i ceniony język programowania, jedno z najlepszych narzędzi dostępnych programistom. Java to swojego rodzaju duża platforma z własną bogatą biblioteką zawierającą gotowy do zastosowania kod ale też profesjonalne środowisko wykonawcze. Programowanie java jest dla osób ceniących przejrzystość składni i zrozumiałość semantyki. Od początku swojego istnienia głównie z tych powodów cieszyła się dużą popularnością. Język Java określany jest jedenastoma trafnie i kompleksowo opisującymi go słowami, a mianowicie jest to język: prosty, dynamiczny, obiektowy, wielowątkowy, sieciowy, wysokowydajny, niezawodny, interpretowany, bezpieczny, przenośny i niezależny od infrastruktury.

Programowanie JavaJednym z wyznaczników prostoty są niewielkie rozmiary, co umożliwia tworzenie niezależnego oprogramowania nawet na małych urządzeniach. Programuje się w tym wypadku w technice programowania obiektowego skupionego na danych oraz interfejsach umożliwiających dostęp do obiektów. Warto wspomnieć, że Java daje sposobność programowania sieciowego, ale też jest przeznaczona do kreowania programów, przed którymi stawia się warunek niezawodności w różnych sytuacjach. Dzięki kompilatorowi Javy szybko wykrywane są błędy zanim program zostanie faktycznie uruchomiony. Ze względu na zastosowania sieciowe i duże rozproszenie w programowaniu Java postawiono na bezpieczeństwo, tak aby tworzone systemy były odporne na wirusy i rozmaite ingerencje w postaci różnego rodzaju ataków.

Programowanie Java to jak wspomniano wyżej również przenośność, co oznacza brak zależności od implementacji

Interfejs użytkownika tworzonych programów wygląda dobrze na różnych platformach, dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi. Do tego wszystkiego na pochwałę zasługuje możliwość programowania wielowątkowego, które w Javie jest niezwykle przystępne. Java nie jest zbyt łatwa do nauki dla laika, a jest to spowodowane dużymi możliwościami jakie język ten daje. Na same biblioteki Javy składają się tysiące klas i interfejsów oraz jeszcze więcej funkcji i wymagana jest znajomość wielu z nich, aby móc stworzyć coś wartościowego. Podsumowując Java może okazać się potężnym narzędziem do tworzenia zaawansowanego oprogramowania. Jest językiem wymagającym, ale bardzo użytecznym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here