Programowanie dla początkujących

0
687
Programowanie dla początkujących

Dla każdego początkującego, który dopiero zaczął uczyć się programowania, lub dla każdego, kto chciałby zacząć, przedstawione poniżej programy mogą okazać się przydatne.

Programowanie dla początkujących

JavaScript

Programowanie dla początkującychJavaScript to język, który jest obecnie bardzo popularny, ale nie należy go mylić z Javą. Java to proste programowanie dla początkujących. Warto jednak pamiętać, że Java jest językiem programowania, podczas gdy JavaScript jest językiem skryptowym. Jest stosunkowo łatwy do nauczenia się, ale może nie tak łatwy jak Python. Działa na każdej platformie i jest już zainstalowany w przeglądarce. Możesz od razu zacząć korzystać z JavaScript, aby zacząć programować witryny i gry internetowe. Jest to jedna z podstawowych technologii, na których opiera się znana nam sieć internetowa. Jest dynamiczny i elastyczny w programowaniu obiektowym.

Python

Python jest jednym z najczęściej używanych języków programowania. Wynika to głównie z tego, że jest prosty, czytelny i daje możliwość użycia mniejszej liczby wierszy kodu do wyrażenia koncepcji niż w przypadku innych języków. Jest to język skryptowy, który pozwala na wytworzenie dużej ilości kodu w krótkim czasie. Jest to program typu open source i bezpłatny. Do nauki języka Python dostępnych jest wiele narzędzi i dokumentacji. Istnieje kilka świetnych oficjalnych samouczków, które są łatwe do naśladowania. Jest to dobry początek do nauki innych języków obiektowych.

Ruby

Ruby jest dynamicznym, obiektowym językiem skryptowym, który jest wykorzystywany przy tworzeniu stron internetowych i aplikacji mobilnych. Jest podobny do Pythona, ponieważ jest prosty i czytelny. Zwykle koncentruje się na aplikacjach internetowych. Jest to język, który napędza platformę Ruby on Rails, która stoi za stronami takimi jak Twitter, Groupon i GitHub. Łatwo się go nauczyć dzięki przydatnemu 20-minutowemu przewodnikowi na oficjalnej stronie Ruby. Jest łatwy do odczytania, a za nim stoi duża społeczność programistów gotowych odpowiedzieć na pytania. Dostępnych jest wiele tutoriali, a także świetne zasoby, które pomogą Ci zrozumieć Ruby od samego początku.

Java

Java jest jednym z najpopularniejszych języków programowania na świecie. Jest to oparty na klasach obiektowy język, który został zaprojektowany jako przenośny, co oznacza, że ​​można go znaleźć na wszystkich platformach, systemach operacyjnych i urządzeniach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here