Pozycjonowanie domeny

3
1673
pozycjonowanie domeny

Pozycjonowanie domeny strony internetowej jest bardzo istotne z punktu widzenia marketingu. Wyższa pozycja w wyszukiwarce Google przekłada się na większy ruch na stronie. To może spowodować korzyści biznesowe. Jeśli prowadzisz sklep internetowy większy ruch na portalu może przynieść zwiększenie sprzedaży. Jeśli twoja strona jest wizytówką firmy, możesz liczyć na odpowiednie rozreklamowanie swojego biznesu. Warto wiec zadbać o odpowiednią pozycję swojej strony internetowej w wyszukiwarce Google. Pozycjonowanie domeny to duże korzyści dla rozwoju twojej strony internetowej.

Pozycjonowanie domeny

W pierwszej kolejności należy się zastanowić nad wyborem odpowiedniej domeny dla swojego biznesu. Skuteczne pozycjonowanie domeny w dużym stopniu zależy również od samej jej nazwy. Jak wybrać odpowiednią nazwę dla domeny naszej strony internetowej? Wydaje się, że najważniejsze jest, aby zawrzeć w niej nazwę firmy. W pewnych wypadkach z pewnością jest to dobre rozwiązanie. Zwłaszcza jeśli nazwa firmy jest chwytliwa i wprost odnosi się do charakteru twojej działalności gospodarczej. Naszym jednak zdaniem bardziej wartościowa pod względem pozycjonowania będzie domena, która będzie zawierała słowo kluczowe. Tym słowem niech będzie coś co zwięźle opisuje twój biznes. Warto również stosować popularne rozszerzenia. Czasami dobrą opcją jest wykupienie domeny z historią. Wtedy jednak trzeba ją dokładnie prześwietlić pod kątem nadkładanych na nią w przeszłości filtrów.

Techniki pozycjonowania

Pozycjonowanie strony internetowej przebiega dwutorowo i równolegle. Pierwszymi czynnościami jakie należy podjąć to przede wszystkim optymalizacja strony zarówno pod względem technicznym jak i zawartości. Należy odpowiednio skonfigurować kod html na stronie i poczynić wszelkie działania, aby szybko się ładowała. Ważne jest również stworzenie odpowiedniej struktury strony – odpowiedni układ podstron. W kwestii contentu należy zadbać o bardzo dobre jakościowo treści, które dodatkowo będą zoptymalizowanego pod względem SEO.

Równolegle należy zadbać o odpowiednie podlinkowanie strony. Linkować można zarówno z wartościowych stron zewnętrznych przy pomocy artykułów sponsorowanych jak i również z własnego zaplecza pozycjonerskiego. Czasy Black Hat Seo minęły bezpowrotnie i linkowanie ze słabej jakość stron zapleczowych jest obecne obarczone dużym ryzykiem. Profesjonalni pozycjonerzy stworzą wiec zaplecza oparte na wysokiej jakości treści. Tylko linkowanie z takiego zaplecza ma sens i może przynieść korzyści pozycjonowanej stronie. Linkowanie o dużej wartości sprawi, ze domena zyska na jakości i znajdzie się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google.

Podsumowanie

Usługi pozycjonowania domeny możesz oczywiście zlecić specjalistycznej agencji SEO. Za stałą opłatę miesięczną wykonają dla ciebie cały pakiet zadań, które poprawią pozycję twojej strony. Musisz jednak wiedzieć, że część zadań możesz wykonać samodzielnie. Choćby optymalizacji treści na stronie nie wymaga jakichś szczególnych kwalifikacji. trzeba poznać tylko kilka podstawowych zasad tworzenia tekstów zgodnie z wymogami SEO.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here