Na czym polega współpraca z trenerem personalnym?

0
91
Na czym polega współpraca z trenerem personalnym

Warto pracować nad swoją sylwetką, ponieważ efekty tejże pracy owocują w postaci świetnego wyglądu i lepszego samopoczucia. W procesie pozbywania się zbędnych kilogramów oraz budowania masy mięśniowej warto skorzystać z pomocy doświadczonego trenera personalnego i dietetyka. Dlaczego jest to tak istotne i jak będzie wyglądała taka współpraca? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Współpraca z trenerem personalnym

Współpraca z trenerem personalnym polega na wspólnym odbywaniu treningów podczas indywidualnych zajęć. Specjalista dobiera dla ćwiczącego indywidualny plan działania, który uwzględnia jego wymagania, predyspozycje i możliwości. W pierwszej kolejności trener personalny przeprowadza szczegółowy wywiad z osobą zgłaszającą się. Podczas wstępnych konsultacji wypytuje on o jej oczekiwania, dotychczas podjęte działania oraz ewentualne kontuzje, urazy i problemy zdrowotne. Wówczas możliwe jest zaplanowanie szczegółowego planu treningowego. Jedne zajęcia trwają zwykle około 60 minut. Podczas treningu trener zwraca osobie ćwiczącej uwagę na technikę wykonywanych ćwiczeń oraz motywuje do dalszego działania. W większości przypadków trenerzy personalni to także dietetycy, którzy są w stanie opracować szczegółowy plan żywieniowy, adekwatny dla stylu życia i stopnia zaawansowania treningów. Podejmując decyzję o skorzystaniu z usług takiej osoby, warto wybrać profesjonalistę, który może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, rozległą wiedzą oraz pozytywną opinią wśród dotychczasowych podopiecznych. Godny polecenia jest bez wątpienia Mistrz Europy i Polski w kulturystyce – trener indywidualny Paweł Głuchowski.

Dlaczego warto korzystać z usług trenera personalnego?

Współpraca z trenerem personalnym niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim dostosowuje on plan działania adekwatnie do indywidualnych oczekiwań, potrzeb i możliwości ćwiczącego, a w trakcie procesu budowania masy mięśniowej i pozbywania się nadprogramowych kilogramów, koryguje on założenia planu treningowego. Dzięki temu można w dość szybkim tempie uzyskać oczekiwany rezultat. Ponadto trener personalny stale dopinguje swoich podopiecznych, co motywuje ich do podejmowania aktywności fizycznej i niezaprzestawania walki o wymarzoną sylwetkę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here