Marketing Automation i wykorzystywane w nim systemy

0
1451
Marketing Automation i wykorzystywane w nim systemy

Marketing to jedno z podstawowych działań, mających na celu rozreklamowanie oraz promocję firmy. Tego rodzaju działania nastawione są zaspakajanie potrzeb z jednoczesnym osiąganiem zysku. Przedsiębiorstwa wykorzystują różnego rodzaju działania i zabiegi, które pozwalają zwiększyć sprzedaż i popularność usług, jak również dają możliwość swobodnego zarządzania firmą i jej kontrolowania.

Jednym z korzystnych, opłacalnych i atrakcyjnych rodzajów marketingu jest marketing automation. Czym jest marketing automation? Jakie wykorzystuje procesy i systemy?

Marketing automation to prościej ujmując automatyzacja procesów czyli prowadzenie różnorakich działań z zastosowaniem specjalnego, profesjonalnie przygotowanego oprogramowania. Program ten służy usprawnianiu procesów content marketingowych, sprzedażowych czy reklamowych. Dzięki tym systemom, możliwe jest zwiększenie efektywności marketingu, a prowadzone kampanie reklamowe są bardziej dokładne. Pozyskane na drodze procesu tegoż marketingu dane, pozwalają dotrzeć do pożądanej, wybranej grupy odbiorców. W praktyce automation marketing ułatwia pozyskanie potencjalnych klientów.
Jednym z systemów, idealnie wpasowujących się w tego rodzaju marketing jest oprogramowanie Eloqua. System ten wykorzystują najbardziej znane na świecie firmy i marki, z powodzeniem uzyskując założone cele.

Procesy automatyzacji oparte o system Eloqua proponują swoim klientom wachlarz narzędzi analitycznych. System programu posiada olbrzymie możliwości integracyjne z różnorodnymi bazami danych. Oprogramowanie posiada również możliwość budowy złożonych programów danych, które mogą przetwarzać posiadane i pozyskane informacje. System Eloqua dodatkowo posiada wiele ciekawych i przydanych funkcji takich jak:

– Cyfrowa Mowa Ciała – kontrolowanie ruchów i aktywności profilu klienta,
– email marketing,
– możliwość budowy zaawansowanych kampanii marketingowych,
– możliwość rozdzielania procesów,
– możliwość połączenia kampanii z mediami społecznościowymi,
– narzędzia i możliwości rozwoju,
– inne.

Gdzie można zapoznać się z ofertą systemu oraz poznać tajniki jego działania?

http://growinternational.eu/pl/ to serwis będący przodującym operatorem i partnerem w zakresie technologii marketingowych. Przedsiębiorstwo Grow to najskuteczniejszy europejski dostawca wspierający technologię Eloqua. Firma ta wspiera przedsiębiorców wdrażając ich w skuteczny marketing, jak również oferuje profesjonalny dział wsparcia technicznego. Grow poprawia również wskaźnik rentowności w zakresie komunikacji cyfrowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here