Kurs programowania

0
952
Kurs programowania

Świat, w którym żyjemy ciągle się zmienia i wymusza na nad dopasowanie się. Wokół nas powstają coraz to nowsze zawody, wymagające coraz większej specjalizacji i znajomości danej dziedziny. Coraz bardziej rozrasta się branża nowoczesnych technologii, które to są obecne w coraz większej ilości dziedzin naszego życia. Ułatwieniu ulega komunikowanie się z ludźmi, robienie zakupów czy nauka, ale też bardziej wymagające dziedziny, jak produkcja czy transakcje finansowe. W każdej z tych dziedzin coraz większą rolę przejmują komputery, wyręczające nas w coraz większej liczbie zadań. Aby zmiany te były możliwe, potrzebne są olbrzymie ilości ludzi potrafiących je wprowadzać. Postępująca automatyzacja przynosi duże ilości miejsc pracy, podobnie jak rozwój rozmaitych usług internetowych.

Za każdym portalem, z którego korzystamy, stoi jednak niesamowita ilość grafików, projektantów i programistów. Zwłaszcza ci ostatni są szczególnie istotni, ponieważ to oni łączą wszystkie elementy ze sobą. Rynek pracy niezmiennie zgłasza duże zapotrzebowanie na programistów, ponieważ są oni potrzebni w praktycznie każdej istniejącej branży. Od IT samego w sobie, przez bankowość i ekonomię, aż po medycynę. Wielu tego typu specjalistów kończy studia informatyczne, jednak napotkać też można wielu samouków. Ze względu jednak na olbrzymią ilość czasu i samozaparcia potrzebną do nauczenia się tego fachu, wiele osób decyduje się na kurs programowania.

Kurs programowania

Kurs programowaniaCzęsto są one intensywne, aby jak najszybciej wprowadzić kandydata w świat nowych technologii i umożliwić mu pracę w sektorze. Dzięki nim można poznać zarówno podstawy danego języka programowania, jak i zapoznać się z nowinkami i ciekawymi rozwiązaniami. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób zarówno chcących zacząć swoja przygodę na rynku pracy, jak i dla osób chcących się przebranżowić lub podnieść swoje kwalifikacje. Programowanie otwiera bardzo dużo drzwi i umożliwia ubieganie się o pracę w firmach każdego rozmiaru. Programiści z doświadczeniem są bardzo rozchwytywani przez rekruterów i działy HR, co pozytywnie odbija się na wysokości ich płac.

Najpopularniejsze języki programowania

Jednak samo programowanie to zbyt ogólny termin ponieważ programować można w kilkunastu językach. I tak na prawdę najlepiej jest się wyspecjalizować w jednym tylko języku i znać go biegle. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych i najbardziej użytecznych języków programowania.

Najpopularniejsze języki programowaniaJava

Java jest już dosyć wiekowym językiem programowania ale mimo to wciąż używają go miliony programistów na całym świecie. Aplikacje napisane w Javie są kompatybilne z wieloma systemami i urządzeniami i to właśnie miało decydujący wpływ na popularność tego języka programowania.

Javascript

Javascript powstał głównie po to aby uatrakcyjniać statyczne do tej pory strony internetowe. Język ten obsługuje każda popularna przeglądarka internetowa dzięki czemu stał się on uniwersalnym językiem programowania służącym do tworzenia interaktywnych stron internetowych.

PHP

PHP swoje tryumfy święcił gdy internet dopiero się rozwijał. Służył on do uatrakcyjniania stron internetowych pisanych dotychczas w statycznym języku HTML. PHP jest dość łatwym językiem programowania, dlatego jest polecany dla początkujących programistów.

SQL

Język SQL powstał aby w łatwy sposób zarządzać bazami danych. SQL jest bardzo uniwersalnym językiem, zadziała na każdym sprzęcie czy systemie operacyjnym. Podobnie jak PHP jest językiem dosyć łatwym, dlatego powinni się nim zająć początkujący programiści po to aby potem przenieść się na bardziej skomplikowane języki programowania.

Scala

Scala to dynamiczny język programowania, który przez wielu specjalistów jest nazywany językiem przyszłości. Język ten jest również dosyć uniwersalny ponieważ bez problemu współpracuje z kodem napisanym w Javie, najpopularniejszym języku programowania. Czyni to z niego naprawdę potężne narzędzie.

Python

Python jest językiem polecanym dla początkujących programistów ponieważ jego składania niewiele różni się od… języka angielskiego. Jest to rozbudowany język dający wiele możliwości ale równocześnie bardzo przyjazny i łatwy w nauce. Cechuje go dość duży minimalizm.

Swift

Swift to dość specyficzny język programowania. Jest on także od niedawna na rynku. Został stworzony przez firmę Apple w celu tworzenia aplikacji dostępnych na system iOS. Programiści uważają, że jest to bardzo nowoczesny język dający duże pole manewru.

C++

C++ to bardzo popularny język programowania bazujący na obiektach. Jest to rozszerzenie znanego języka C. Jest to dość stary język, mimo to nadal jest chętnie używany oraz na jego podstawie powstają nowe języki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here