Jak sprawić, by śmieci w domu nie były problemem?

0
540
śmieci

Segregacja śmieci jest dziś dla wielu osób rzeczą naturalną. Mało kto nie zwraca na to uwagi, chociaż możemy oczywiście zaobserwować wyjątki. Śmietniki na mieście, w centrach handlowych i restauracjach wyraźnie sugerują, co można do nich wrzucać, ułatwiając tym samym dbanie o środowisko.

A co z sytuacją w naszych domach? Być może większość z nas dba o segregację, ale czy umiemy sobie to zadanie ułatwić i sprawić, by śmieci przestały być w domu problemem?

Segregacja śmieci to nie wszystko

Oczywiście segregacja odpadów gospodarstwa domowego jest czynnością bardzo istotną, jednakże wymaga od nas odpowiednich kroków, jeśli ma być to czynność wygodna. Warto, abyśmy zaopatrzyli się w odpowiednie worki na śmieci, które mogą znacznie więcej, niż na początku może się nam wydawać. Kupowanie tych samych worków do wszystkich odpadów jest błędem, ponieważ nie każdy worek nadaje się do wszystkich śmieci. Prostym przykładem są odpady biodegradowalne i szkło. O ile te pierwsze mogą być miękkie i mało kanciaste, o tyle te drugie wręcz przeciwnie. Naturalną rzeczą powinno być więc dla nas zaopatrywanie się w mocne, wygodne worki z uchwytami na szkło i w delikatniejsze na odpady biodegradowalne. Co jednak z resztą śmieci?

Rodzaje worków na śmieci

Aby segregacja śmieci była znacznie prostsza, został stworzony system kolorystyczny, który polega na dopasowaniu konkretnego odcienia do rodzaju odpadów. Segregując śmieci, mamy do dyspozycji 4 główne kolory: żółty, zielony, niebieski i brązowy –  jest to ogólnie przyjęty podział, który ułatwia skategoryzowanie odpadów.

  • Dla plastiku wybierzmy cieńsze worki żółte, do których możemy wrzucić plastikowe butelki po napojach i opakowania po produktach spożywczych, plastikowe worki, reklamówki, folie aluminiowe, opakowania wielomateriałowe (np. kartony po mleku i sokach), opakowania po środkach czystości i kosmetykach, puszki po napojach i konserwach, zakrętki od słoików i kapsle, zabawki wykonane w całości z plastiku.
  • Worek zielony przeznaczony jest na takie odpady, jak: opróżnione szklane butelki i słoiki po napojach i żywności, szklane opakowania po kosmetykach (jeżeli nie są wykonane z trwale połączonych kilku surowców).
  • Niebieski kolor worka oznacza, że można umieścić w nim: opakowania z papieru, kartonu, torby i worki papierowe, gazety i czasopisma, katalogi i ulotki, zeszyty i książki, papier pakowy, wydruki na papierze biurowym.
  • Natomiast brązowe worki na śmieci do pakowania i segregowania odpadów organicznych. Brązowy worek do segregacji śmieci jest przeznaczony do zbiórki odpadów BIO, czyli odpadów organicznych. Do brązowego worka na odpady możemy wrzucić: odpadki warzywne i owocowe, resztki jedzenia, fusy po kawie, herbacie, skorupki jajek.

Dlatego – jeśli chcemy dbać o naszą planetę i praktyczne działania w gospodarstwie domowym – najlepszym rozwiązaniem jest segregacja śmieci zgodnie z systemem kolorystycznym https://www.stella.com.pl/oferta/worki-na-smieci/worki-do-segregacji-smieci

W ofercie Stella worki do segregacji dostępne są w rozmiarach dostosowanych do różnych potrzeb –  35- 60 -120 litrów – i w różnych typach zamknięcia: tradycyjne, łatwowiązane – z uszami lub z taśmą ściągającą.

Warto, aby worki na odpady były nie tylko wytrzymałe i wygodne, ale również ekologiczne. Na stronie https://www.stella.com.pl/oferta/worki-na-smieci znajdziemy nie tylko takie pozycje, ale również te, które najbardziej nam odpowiadają.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here