Jak dbać o smartfona, żeby przedłużyć jego żywotność i zwiększyć wydajność?

0
995
Jak dbać o smartfona, żeby przedłużyć jego żywotność i zwiększyć wydajność?

Prawidłowe użytkowanie smartfona nie wymaga specjalistycznego przygotowania ani wysokich nakładów finansowych. Bardzo ważne jest, aby najpierw wyposażyć go we wszystkie niezbędne akcesoria ochronne. Ten krok znacznie przedłuży żywotność urządzenia.

Gadżety ochronne

Zarówno telefon kupiony samodzielnie, jak i ten w ofercie abonamentowej, np. Virgin Mobile trzeba od razu zabezpieczyć. W tym celu potrzebne będzie kilka akcesoriów, które przede wszystkim ochronią urządzenie przed uszkodzeniami i zniszczeniem. Dodatkowo tego rodzaju gadżety mogą również posłużyć za element decydujący o bardzo indywidualnym, a nawet oryginalnym wyglądzie naszego telefonu. Podstawowym wyposażeniem każdego użytkownika smartfona jest szkło lub folia ochronna. Służą do zabezpieczenia wyświetlacza przed rysami, zadrapaniami oraz pęknięciami na skutek upadku z niewielkiej wysokości. Wówczas uszkodzeniu ulega szkiełko ochronne, a nie ekran telefonu. Wymiana szkiełka to koszt rzędu 20-50 zł natomiast naprawa wyświetlacza wiąże się z wydatkiem od kilkuset złotych wzwyż. Kolejnym akcesorium, które dodatkowo wzmocni smartfon jest etui na jego tylną obudowę. Obecnie na rynku dostępne są tzw. plecki wykonane z różnych tworzyw, od plastiku, poprzez silikon do skóry naturalnej. Warto też rozważyć zakup pokrowca na cały telefon, ma on wygodną klapkę i bardzo solidnie zabezpiecza całe urządzenia. Ciekawym rozwiązaniem jest też zakup wodoszczelnego etui, które oprócz tego, że będzie chroniło smartfon przez wilgocią, wyposaży go w dodatkową funkcję robienia zdjęć pod wodą.

Czyszczenie smartfona

Utrzymywanie smartfona w czystości jest jednym z kluczowych elementów jego właściwej eksploatacji. Odpowiednio przeprowadzony zabieg usuwania zabrudzeń może mieć znaczący wpływ na żywotność i komfort użytkowania urządzenia. Bardzo ważne jest czyszczenie wyświetlacza, należy przecierać go miękką szmatką, najlepiej lekko zwilżoną wodą. W przypadku, gdy zabrudzenia są odporne na wodę, można użyć nawilżanych chusteczek do okularów. Przy czym należy pamiętać, aby wilgoć nie dostała się do głośnika, obiektywu aparatu oraz gniazd – słuchawkowego i USB. Nie wolno czyścić smartfona pilnikami, pinezkami ani żadnymi innymi ostro zakończonymi metalowymi przyrządami. Miejsca trudnodostępne, np. linie łączenia obudowy można wyczyścić delikatnym pędzelkiem, patyczkiem do uszu lub drewnianą wykałaczką.

Dbanie o akumulator

Bateria w telefonie to bardzo ważna część wyposażenia, która jest szczególnie wrażliwa na działanie skrajnych temperatur i niekorzystnych warunków atmosferycznych. Z tego względu nie należy narażać smartfona na długotrwałą ekspozycję na słońce, mróz oraz wilgoć.

Czytaj także: Nowy telefon – jak go zabezpieczyć?  

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here