Ile kosztuje strona internetowa

3
2385
ile kosztuje strona internetowa

Każdy biznes prowadzony w sieci nie może się obejść bez profesjonalnie wykonanej strony internetowej. Oczywiście postawienie strony nie jest trudne. Każdy jest wstanie wykonać to we własnym zakresie. Ale czy taka strona będzie atrakcyjna dla użytkowników? Czy będzie przyciągać klientów? I przede wszystkim: czy będzie zajmowała wysokie pozycje w wyszukiwarce Google? Aby mieć pewność, że nasza witryna będzie odpowiednio zoptymalizowana i atrakcyjna warto jest budowę zlecić doświadczonym webmasterom. Od jakość naszej strony bowiem może zależeć powodzenie naszego biznesu.

Ile kosztuje strona internetowa?

Ile kosztuje strona internetowa? Rozpiętości cenowe webmasterów są znaczne. Wszystko zależy od pakietu usług jakie ci zaoferują. Samo postawienie prostej strony opartej na systemie CMS nie jest czasochłonne i drogie. Jeśli Jeszce zastosuje się darmowe motywy w zasadzie zapłacisz tylko za robociznę. Jeśli jednak masz większe wymagania i chcesz stronę bardziej zindywidualizowaną będziesz musiał ponieść większe koszty.

Korzystając z usług doświadczonych agencji możesz liczyć na interesujące możliwości. Przede wszystkim otrzymasz indywidualny projekt graficzny dla twojej strony. Często jest tak, że agencje proponują kilka możliwości projektów i ty decydujesz, który jest dla ciebie najbardziej odpowiedni. W przeciwieństwie do darmowych motywów, które mogą być wykorzystane na wielu stronach, twoja witryna będzie w pełni oryginalna. Z pewnością otrzymasz gwarancję poprawnego funkcjonowania strony. Dodatkowo agencja jest w stanie odpowiednio zoptymalizować stronę pod wyszukiwarkę Google. Oczywiście otrzymasz również propozycję aktualizacji strony oraz jej rozbudowy w przyszłości. Taka kompleksowa usługa musi trochę kosztować. Musisz liczyć się z wydatkiem paru tysięcy złotych. Jednak masz pewność, że twoja strona zostanie w pełni profesjonalnie wykonana.

Musisz jednak wiedzieć, że jeśli potrzebujesz prostej strony jako wizytówki firmy, możesz ją z powodzeniem wykonać samodzielnie. Wystarczy, ze wykupisz hosting i domenę oraz zainstalujesz jeden z darmowych skryptów CMS. Odpowiednie ustawienie strony nie jest trudne. Warto wiec spróbować samemu zmierzyć się z tym problemem.

Koszty utrzymania strony internetowej

Samo postawienie strony internetowej jeszcze nie załatwia sprawy z kosztami. Musisz się liczyć z tym, ze będziesz musiał jeszcze ponosić koszty jej utrzymania. Przede wszystkim raz do roku będziesz musiał odnowić domenę. Cyklicznie będziesz musiał również opłacać hosting.

Kolejne koszty będzie pochłaniać cykliczna aktualizacja twojej strony. Będziesz musiał wynająć webmastera, który będzie dokonywał aktualizacji i nowych udogodnień na stronie. Również będzie trzeba rozbudowywać treść na stronie, a to wymaga zaangażowania copywritera. Zwłaszcza jeśli prowadzisz sklep internetowy i masz dużą rotację produktów. Nowe opisy produktów będą się wiec musiały pojawiać dosyć często. Tak naprawdę zawsze będzie coś do poprawienia lub zaktualizowania na stronie, co będzie rodziło nowe koszty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here