Czy musimy aktualizować Androida?

0
1631
Czy musimy aktualizować Androida?

Przyzwyczailiśmy się, że jeśli chodzi o technologiczne gadżety, to dosyć często są one aktualizowane. Zarówno nad oprogramowaniem w smartfonach, jak i w komputerach, pracuje rzesza osób, która je udoskonala, bierze pod uwagę uwagi użytkowników, a następnie wprowadza do powszechnego użytku. Niektórzy uważają, że aktualizacje są potrzebne, inni winią je za spowalnianie sprzętu. Zatem jak zaktualizować Androida?

Ach, te aktualizacje

Aktualizujemy swoje smartfony głównie z dwóch powodów. Kolejne wersje zazwyczaj są ulepszone i mają nowe, dodatkowe funkcje oraz poprawiają nasze bezpieczeństwo w Sieci. Poza tym utarło się, że trzeba aktualizować, no bo wiadomo, że chcemy mieć coś sprawniejszego w ręce. Po drugie – i to zdaniem specjalistów o wiele ważniejszy powód – w kolejnych wersjach systemu usuwane są błędy. Żaden system nie jest idealny i nawet jeżeli po wielu testach zostanie wypuszczony na rynek, to często okazuje się, że pojawiają się jakieś nieprawidłowości, które trzeba naprawić. Nie musi to występować w każdym telefonie. Bardzo ważny jest feedback od użytkowników. To właśnie na nim powinni się skupić twórcy oprogramowania – w końcu użytkowników są miliony, a każdy z nich w inny sposób korzysta z telefonu. Ponadto pamiętajmy, że kiedy wchodzi nowa aktualizacja, to nie tylko my ją testujemy, ale najpierw robią to operatorzy sieci – ze względu na synchronizację .

Z kolei osoby kwestionujące zasadność aktualizacji przytaczają argument, że muszą się one do czegoś przyzwyczajać od nowa. Często jednak zmiany są kosmetyczne, bądź dotyczą wyłącznie kwestii programistycznych – wtedy nawet nie odczujemy, że coś się zmieniło (a telefon mimo wszystko będzie działał sprawniej). Jeżeli jesteśmy pełni obaw, to poczekajmy kilka dni lub tygodni od czasu kiedy nowa aktualizacja się pojawiła. Na forach tematycznych czy stronach branżowych takich jak https://android.com.pl z pewnością pojawią się testy, recenzje i na pewno dowiemy się czy warto w to wszystko wchodzić.

Aktualizacja Androida

Jak zaktualizować Androida? Na szczęście nie jest to trudne. Przede wszystkim, kiedy przychodzą nam powiadomienia na smartfonie o nowej aktualizacji, to ich po prostu nie odrzucamy, tylko zgadzamy się na działanie. Drugim sposobem jest wejście w zakładkę Ustawienia. Następnie wyszukujemy Informacje o telefonie lub Oprogramowanie, bądź zakładki ze słowem „aktualizacja” (w każdym telefonie może się to kryć pod różną nazwą). Sprawdzamy czy jest dostępny ulepszony Android i jeśli tak, to go pobieramy, postępując zgodnie ze wskazówkami menedżera instalacji

W starszych modelach może się zdarzyć, że aktualizacji będziemy musieli dokonać z komputera. W tym celu musimy pobrać z Internetu specjalny program, w zależności od marki naszego smartfona. Wtedy to on nas poprowadzi przez instalację.

Aktualizacje Androida są dobrym pomysłem jeżeli są przemyślane. Dlatego warto sprawdzić różne opcje – może się okazać, że kolejna będzie dla nas strzałem w dziesiątkę. Jeśli nie chcemy się naciąć, to dokładnie przeanalizujmy też opinie ekspertów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here